Доступність посилання

ТОП новини

<font color="red">Відтепер ПАРЕ активніше реагуватиме на “українські проблеми”?</font>


Марина Пирожук

Київ, 24 червня 2004 року.

Марина Пирожук

Депутат фракції БЮТ Сергій Головатий, який днями став членом Бюро Парламентської Асамблеї Ради Європи, доповідатиме на засіданні ПАРЕ про ситуацію, що склалася у парламенті України 23-го червня під час розгляду проектів про внесення змін до Конституції.

Нагадаємо, що 23-го червня Верховна Рада України ухвалила законопроект про внесення змін до Конституції за номером 4180.

Під час ухвалення документа представники фракції “Наша Україна” та Блоку Юлії Тимошенко блокували трибуну, у залі ревіли сирени та лунав свист. Ці фракції вважають нелегітимним голосування .

Днями ПАРЕ ухвалила заяву стосовно підготовки до президентських виборів в Україні. Комітет закликає українську владу провести виборчий процес з абсолютною неупередженістю та дотриманням стандартів Ради Європи. У заяві також рекомендується провести конституційну реформу у чіткій відповідності до Конституції України та з врахуванням рекомендацій Венеціанської комісії.

Сергій Головатий увійшов до Бюро ПАРЕ внаслідок ухвалених влітку змін до регламенту Асамблеї, за якими голови комітетів стали членами Бюро ПАРЄ та Об’єднаного комітету Парламентської Асамблеї. Головатий очолює Комітет з питань регламенту та імунітетів ПАРЄ. До компетенції Бюро ПАРЄ відноситься формування порядку денного сесій Асамблеї.

Що це призначення може означати для України?

Сергій Головатий

Я думав, що в будь-якій ситуації це для України вигідно, тому що це надає змогу більш оперативно реагувати на будь-які неподобства, на будь-які речі, які не відповідають Конституції України чи не відповідають вимогам членства України в Раді Європи – можна буде швидше реагувати і доносити це до відома членів Бюро з тим, щоб вчасно формувати порядок денний засідання Асамблеї і відповідно реагувати на безчинства, які робляться в членах-країнах ради Європи, не тільки в Україні, а й в інших.

Навіть вже на найближчому засіданні, де я візьму участь вперше, це буде вранці в п’ятницю о 8-й годині ранку, вже я скористаюся своїм правом членства Бюро для того, щоб повідомити про те, що відбулося у ВР у середу, коли саме парламент проігнорував усі резолюції, які приймала Асамблея стосовно конституційної реформи, коли парламент практично проігнорував заяву, яку прийняв Моніторинговий комітет напередодні цього, і тим самим повернувся спиною та ще й спустив штани, розвернувшись до Ради Європи. Про що цинічно деякі народні депутати кажуть: “А навіщо нам та Рада Європи? Навіщо нам взагалі Європа зі своїми указами?”

Тим більше, що президент Асамблеї надіслав листа до Литвина, спікера парламенту, повідомляючи, що була прийнята заява Моніторинговим комітетом, яка застерігала український парламент від певних дій, які не вписуються у вимоги Ради Європи, зокрема Асамблеї. Все це було проігноровано.

Я думаю, що жодна установа, яка себе поважає, вона не буде толерувати таку поведінку з боку агресивної парламентської більшості.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG