Доступність посилання

ТОП новини

Олександр Зiнченко про вибори - ексклюзивне iнтерв''ю.


Сергій Собуцький

Президентські вибори в Україні будуть брудними і складними, але залякати народ сьогодні неможливо, -- вважає віце-спікер Верховної Ради та керівник виборчої кампанії Вiктора Ющенка - Олександр Зiнченко. Своїми думками про передвиборчу ситуацiю вiн подiлився в ексклюзивному iнтерв''ю "Голосу Америки" . Олександр Зінченко назвав нинішню передвиборчу ситуацію складною, але оптимістичною.

"Ми відчуваємо енергетику людей, тих, з ким ми зустрічаємося. І я абсолютно переконаний, що головна ставка, на яку сьогодні спирається влада, - страх і безнадія, що люди не підуть голосувати і залишаться 31 жовтня вдома - не буде реалізована. Більшість наших громадян прийде і скаже, кого вони хочуть бачити своїм Президентом... Надії на те, що певними подачками, які встигнуть зробити за місяць чи півтора, влада зможе переконати у здатності розв»язувати корінні проблеми людей, - теж не виправдані.

З Віктором Ющенком нині пов''язують справжні інтереси людей. Вони розуміють, що якщо уряду Ющенка вдалося успішно працювати у складних 1999-2001 роках і зламати тенденцію падіння, з якою ми жили, зробити надзвичайно серйозний крок в подоланні економічних вад, з якими ми завжди ототожнювали діяльність українського уряду - це означає, що ми сьогодні мусимо зробити свій вибір, той крок якого чекає більшість народу".

КОР: Коли кажуть про вибори у Мукачевому, Одесі та Полтаві - згадують про численні фальсифікації. Як буде на виборах Президента?

Олександр Зінченко: "Я особисто переконаний, що у нас будуть складні та брудні вибори. Будуть спроби поширення і клонування досвіду Мукачевого. Але залякати народ нині неможливо. Слід пояснити, що у Мукачевому, Полтаві, Донецьку були сконцентровані можливості влади. Якщо це буде стосуватися загальнонаціональних виборів - зробити подібні кроки буде неможливо".

КОР: Але, слід зважити, що настрої у різних регіонах України є протилежними.

Олександр Зінченко: "Ми абсолютно переконані, що спроба розділити Україну на Захід і Схід буде безрезультатною. Влада прагне зробити такий сценарій, що за Віктора Ющенка голосуватимуть так звані "западенці", а за Віктора Януковича є Схід. Це абсолютно невиправдане твердження. Це штучна ситуація поділу країни... Україна нині тяжіє до єднання. Українці тяжіють один до одного... Не випадково у Донецьку, Луганську, Харкові з величезним успіхом проходять виступи українських творчих колективів, які ніколи раніше не збирали там стадіони прихильників. Такі ж тенденції бачимо у Львові, Івано-Франківську, Чернівцях. Вони інтегруються в цілу Україну. Отож, незважаючи на те, що вибори складні, що технології брудні вже застосовуються, вони не зможуть зламати загальної ситуації. Я в цьому переконаний. І ми готові до цього".

Голос Америки

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG