Доступність посилання

ТОП новини

Дратівливий самміт залишив Україну та Євросоюзу у глухому куті щодо прав людини.


Ольга Буряк

Прага, 9 липня 2004 – "Дратівливий" самміт залишив Україну та Євросоюз в глухому куті" – пише британська "Індепендент" згадуючи про вчорашній самміт Україна-ЄС у Гаазі. Газета повідомляє, що коли Голова Євросоюзу Ян Петер Балкененде та комісар ЄС Кріс Паттен запитали Леоніда Кучму, чому затягується справа Гонгадзе, український президент розгнівався, і роздратовано відповів, що і в країнах ЄС багато нерозкритих вбивств.

А голландське радіо вважає, що Україна застрягла між ЄС і Росією. Радіо закликає ЄС не допустити подальшого зближення України й Росії.

Прем’єр-міністр Нідерландів, який головує в Європейському Союзі сказав газеті "Індепендент", що він мав відверту розмову з президентом Леонідом Кучмо щодо вільних і незалежних засобів масової інформації напередодні виборів.

Оглядач британської газети розповідає і про реакцію українського президента на запитання керівників ЄС про вбивство Георгія Гонгадзе. Леоніда Кучму вважають причетним до вбивства. Та от, як повідомив газеті один з присутніх на зустрічі, реакція Леоніда Кучми на запитання була "грубою" і викликала в дипломатів гостру критику. Як сказав один з європейських офіційних осіб, "ми зробили все що могли".

Минулого місяця британська газета "Індепендент" повідомила про засекречені документи. Ці документи підтверджують наміри одного з українських чільних урядовців зірвати розслідування вбивства Гонгадзе, яке начебто замовив президент Кучма.

По завершенні Гаазького самміту у четвер Міжнародне Голландське радіо у своїй передачі порівняло Україну із "начинкою" для гамбургера, немов би Україна застрягла десь посередині між Євросоюзом і Росією. Попри панування в Україні "контрольованої демократії", де урядують 3 клани, де поширена корупція і обмежена свобода слова, голландці закликають ЄС будувати з Україною довгострокові стосунки. Адже росіян зовсім не турбує порушення демократії і прав людини в сусідній Україні, вважає Міжнародне Голландське Радіо.

Голландське Радіо повідомило, що заради кращого європейського майбутнього, Європейському Союзу доведеться чимало зробити, аби не допустити подальшого зближення України з Росією. У вчорашній радіопередачі брав участь депутат Європарламенту Ян Вірсма. Він сказав, що користуючись в Україні привілеями, росіяни інвестують в Україну великі гроші. Вони економічним шляхом хочуть впливати на українську політику – попередив Вірсма.

Тимчасом прем’єр-міністр Віктор Янукович, якого Росія начебто хоче бачити президентом України, заявив в інтерв’ю щоденнику "Вошінгтон Таймс", що Україна будуватиме взаємини з ЄС на коротко-термінових угодах, що вона не готова до членства.

На запитання про вибори пан Янукович відповів, що йому не потрібна перемога будь-якою ціною, а зосередження засобів масової інформації в руках однієї партії або однієї особи він в інтерв’ю "Вошінгтон Таймс" він назвав просто хворобою.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG