Доступність посилання

ТОП новини

Міжнародний суд у Гаазі постановив, що зведення Ізраїлем муру безпеки на Західному березі ріки Йордан – іде врозріз з низкою міжнародних законів і порушує права палестинців, що живуть на окупованих теренах


У рішенні суду, яке не має обов’язкового характеру, мовиться про необхідність знести уже побудовані секції муру.

У рішенні суду, яке не має обов’язкового характеру, мовиться про необхідність знести уже побудовані секції муру.

Лідер палестинців Ясір Арафат у зв’язку з цим сказав сьогодні журналістам у Рамаллі: "При будівництві цього "Берлінського муру" конфіскується до 58-ми відсотків нашої території. Ми вже погодились втратити 22 відсотки території. Але вони забирають більше. Це не мої підрахунки. Це видно на ізраїльських мапах", - каже Ясір Арафат.

Натомість Ізраїль стверджує, що зводить мур для захисту від терористів, і заявляє, що відкине рішення суду, яким би воно не було.

Міністр юстиції Ізраїлю Йозеф Лапід сьогодні в Єрусалимі, звертаючись до журналістів, сказав: "Протягом останніх трьох тисяч років судові рішення щодо Ізраїлю виносились в Єрусалимі, а не в Гаазі. Ми діятимемо відповідно до рішень нашого верховного суду. З одного боку, мур зводиться для нашої безпеки, з іншого – ми повинні потурбуватися про забезпечення прав палестинського народу", - вважає міністр юстиції Ізраїлю.

Представник Єврокомісії Жан-Кристоф Філорі перед оголошенням вердикту гаазького суду заявив: “Європейський Союз і далі закликає Ізраїль знести захисні бар’єри на окупованих палестинських територіях, у східному Єрусалимі і довкола нього”.
XS
SM
MD
LG