Доступність посилання

ТОП новини

До Києва на запрошення зята президента України приїхав Річард Голбрук, радник кандидата у президенти Америки.


Сергій Кисельов

Київ, 9 липня 2004 - Якщо Україна хоче інтегруватися до європейської спільноти, то їй вигідніше орієнтуватися не на Росію, а на Захід. Про це заявив у п`ятницю в Києві під час виступу перед українськими політиками та зарубіжними дипломатами колишній посол США в ООН Річард Голбрук. Він перебуває в Україні з дводенним приватним візитом. Нинішня посада пана Голбрука – радник кандидата в президенти Сполучених Штатів сенатора-демократа Джона Керрі. В Америці подейкують, що коли демократи переможуть, то саме Річард Голбрук може стати наступним Держсекретарем США.

Візит Річарда Голбрука до Києва – приватний. А ось особи, з якими він тут зустрівся впродовж останніх двох днів – цілком офіційні. Це – президент України Леонід Кучма, прем’єр-міністр і кандидат у президенти Віктор Янукович та міністр закордонних справ Костянтин Грищенко. Як президент Глобальної бізнесової коаліції проти ВІЛ/СНІД, пан Голбрук також спілкувався з провідними ініціаторами антиСНІДівських програм в Україні. Зокрема – з дочкою Кучми Оленою Франчук.

Запросив же до Києва американського дипломата і політика бізнесмен та народний депутат, він же зять Кучми Віктор Пінчук. Нагадаю, що цього року на його ж таки запрошення у Києві вже побували колишній президент США Джордж Буш-старший, колишній головнокомандуючий НАТО генерал Веслі Кларк та колишній прем’єр-міністр Канади Жан Кретьєн.

МЗС влаштував у п''ятницю на честь пана Голбрука обід у ресторані "Ліпський особняк" на Печерську. Там американський гість звернувся із 30-хвилинним спічем до присутніх – зарубіжних дипломатів та представників української політичної еліти. За окремим столиком сиділи міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко, посол США в Україні Джон Гербст та народний депутат Віктор Пінчук.

У своїй промові Річард Голбрук згадав про ті фантастичні зміни на краще, які сталися в економічному та політичному житті України з часів набуття нею незалежності. І закликав, так би мовити, рішучіше тримати курс на проголошену євроінтеграцію, більше орієнтуючись на Захід, аніж на Схід: "Це правда, що Київ ближче до Москви, аніж до Парижу чи Лондона. Правда й те, що історія та культура України завжди тісно перепліталися з історією та культурою Росії. Є декілька факторів, які не можна ігнорувати. Географічна близькість, економічні стосунки, енергетична залежність – всі ці фактори заслуговують на увагу. Україна не може ігнорувати Росію – це її сусідка. І добрі стосунки з Росією є надзвичайно важливими для вас. Але народ України повинен думати й про інші можливості у майбутньому. Моя особиста думка така: якщо Україна хоче інтегруватися до європейської спільноти, то їй вигідніше орієнтуватися на Захід. Особливо якщо ви зробите правильні кроки у напрямку отримання членства в НАТО та в Євросоюзі".

Не обійшов Річард Голбрук і тему президентських виборів в Україні. Як і інші американські політики, які відвідують Київ упродовж останніх півроку, відомий дипломат закликав до проведення чесних, демократичних і прозорих перегонів, підкресливши, що саме вони можуть стати реальною сходинкою на шляху України до євроатлантичних структур.

Голбрук також звернув увагу на швидкі темпи розповсюдження на українських теренах епідемії ВІЛ/СНІД. І нагадав, що в Південній Африці показник хворих починався, як і в Україні, з 1 відсотку від усього населення. І там на цю відносно незначну цифру ніхто вчасно уваги не звернув.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG