Доступність посилання

ТОП новини

Литва хоче стати центром регіональної співпраці, вважає своїм стратегічним інтересом демократичну Україну.


Альгімантас Літвінас

Вільнюс, 16 липня 2004 — Литва, яка тепер є член Євросоюзу та НАТО, вважає своїм важливим європейським партнером Україну. Новообраний президент Валдас Адамкус підтвердив намір Литви, висловлений ще в травні тимчасовим президентом Артурасом Паулаускасом , Литва прагне стати “центром регіональної співпраці, що пов’язаний з Європою транспортно-енергетичними інфраструктурними мережами”. Президент Валдас Адамкус на зустрічі з іноземними дипломатами, говорячи про стратегічного партнера Литви – Польщу, згадав і литовсько-українське партнерство.

“Демократична Україна, її членство у Європейському Союзі та НАТО, - сказав президент Адамкус, - є стратегічним інтересом Литви. Маємо надію, що Білорусь, Молдова пов’яжуть своє майбутнє із європейською співпрацею”. Упродовж близько року, коли президентом був Роландас Паксас, Литва було в дипломатичній ізоляції: її не відвідували президенти інших держав. Це визнав у четвер міністр закордонних справ Антанас Вальоніс. Тепер президент Адамкус намагатиметься відновити втрачені позиції: почнуться візити на вищому рівні, буде відкрито посольства в Угорщині та Грузії.

Шеф литовської дипломатії відзначив, що швидко ростуть інвестиції Литви в Україні, тому Литва зацікавлена у розвитку українського ринку.

“Водночас, звичайно, й нашим моральним боргом є, щоб там була демократична та заснована на ринковій економіці держава. Ми іноді краще навіть від європейців розуміємо і європейський інтерес: Україна демократична, що прямує до Європейського Союзу, справді надає всій Європі додаткової стабільності ”, -сказав Вальоніс, міністр закордонних справ Литви.

Наприкінці червня під час саміту НАТО в Стамбулі Литва підтримала прохання України застосовувати до неї “План дій щодо членства”, згідно з яким Литва досягла членства в НАТО протягом 5 років.

У Стамбулі тимчасовий президент Литви Артурас Паулаускас також заохотив Україну забезпечити вільні й справедливі президентські вибори, а також свободу преси.
XS
SM
MD
LG