Доступність посилання

ТОП новини

Сьогодні на прес-конференції у Києві уповноважена Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова продемонструвала відеозапис зі свідченнями двох українських моряків про застосування до них тортур в іракській в’язниці “Абу-Грейб”


Українські моряки Микола Мазуренко та Іван Сощенко у жовтні минулого року були засуджені в Іраку до 7 років позбавлення волі за контрабанду нафтопродуктів. Вони відбували покарання у в’язниці “Абу-Грейб”, довкола якої виник скандал про застосування американцями тортур стосовно іракських в’язнів.

Про умови утримання у тюрмі капітан судна “Навстар -1” Микола Мазуренко розповідає: “Б’ють по спині, по ключицях, по ногах...Або ж застосовують холодний душ, або ж пластиковий мішок на голову: при такій спеці накопичується пар і ти задихаєшся. Труїли газом. Якщо вдихнув, “вириває” легені. І так близько години...»

Українські моряки Микола Мазуренко та Іван Сощенко у жовтні минулого року були засуджені в Іраку до 7 років позбавлення волі за контрабанду нафтопродуктів. Вони відбували покарання у в’язниці “Абу-Грейб”, довкола якої виник скандал про застосування американцями тортур стосовно іракських в’язнів. На вимогу української сторони Мазуренка і Сощенка передали на батьківщину, зараз ці громадяни перебувають у київській лікарні. Омбудсмен Ніна Карпачова домагається помилування моряків.
XS
SM
MD
LG