Доступність посилання

ТОП новини

Презентація двох видань про Херсонес Таврійський.


Тарас Марусик

Тарас Марусик

Понад дві години тому в Національному заповіднику “Херсонес Таврійський” відбулася презентація двох унікальних видань, присвячених цій видатній пам’ятці культури. Одна книга вийшла в Харкові, інша – в Техасі.

Книжка, видана в Сполучених Штатах Америки англійською мовою, є спільним проектом Національного заповідника “Херсонес Таврійський” та Інституту класичної археології Техаського університету.

Спочатку це видання задумувалося як англомовний путівник музеєм, але в процесі кількарічної підготовки вилилося в том на 250 сторінок. Виступаючі на презентації і з українського боку, і з американського відзначили не лише цікавий текст, але й прекрасні ілюстрації та чудову поліграфію.

Готується й українська версія книжки “Кримський Херсонес: місто, хора, музей та околиці”.

Друга презентована книга “Херсонес Таврійський в середині І ст. до н. е. – VI ст. н. е. Нариси історії та культури” є першим томом академічного видання. Цей том присвячений римському Херсонесу.

Інші три томи будуть присвячені візантійському або ранньосередньовічному Херсонесові, грецькому або античному Херсонесові і пізньосередньовічному Херсонесові. Подібних праць в історії вивчення цього заповідника ще не було.

Говорить один з авторів 1-го тому, професор кафедри історії стародавнього світу і середніх віків Харківського національного університету Сергій Сорочан:

Сергій Сорочан (переклад)

Те, що зараз зроблено з цієї проблематики, це вичерпний підсумок. Ви знаєте, коли виходять великі цікаві книги, луна від цих видань загалом триває десятиліттями. Ми зараз присутні при неординарній події, яка, сподіваюся, буде згадуватися в історії ще не раз.

Тарас Марусик

Говорив доктор історичних наук, професор з Харкова Сергій Сорочан. Його співавтор, провідний науковий співробітник Інституту археології Національної академії наук України, доктор історичних наук Віталій Зубар, який в Херсонес приїжджає з 1968 року, зазначив:

Віталій Зубар

Звісно, це авторський погляд на Херсонес перших століть нашої ери, але таке підбиття підсумків дуже важливе. Те, що ми задумали разом з Національним заповідником “Херсонес Таврійський” при активній участі його директора кандидата історичних наук Л.В.Марченка, це є підсумок роботи майже двохсотрічної давнини.

Мені б хотілося підкреслити, що ні один заповідник України не має такої могутньої наукової бази, яка є в Херсонеському заповіднику.

Тарас Марусик

Це був професор з Києва Віталій Зубар.

Додам, що техаське видання вийшло американським коштом, а харківське – коштом Національного заповідника “Херсонес Таврійський”. На сьогоднішній презентації директор заповідника Леонід Марченко пообіцяв, що і видання решти трьох томів буде профінансоване.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG