Доступність посилання

ТОП новини

Сергій Шолох поки не їде до США, але в Україну повертатися не збирається.


Сергій Куделя

Вашингтон, 27 липня 2004 - Директор радіо “Континет” Сергій Шолох не знає, чи він отримав статус біженця у Сполучених Штатах. Про рішення Вашингтона щодо надання йому такого статусу повідомили низка українських засобів масової інформації, серед яких 5 канал та інтернет-видання “Українська Правда”. Сергій Шолох каже, що не отримав жодних документальних підтверджень цієї інформації.

Сергій Шолох, який зараз перебуває в одній з європейських столиць, залишив Україну на початку березня цього року. Очолюване ним радіо “Континент” було позбавлено ефіру та закрите 3 березня за рішенням “Украчастотнагляду”. Це сталося через два дні після того, як радіо “Континтет” розпочало ретрансляцію програм української служби радіо “Свобода”. До цього “Континент”, який неодноразово ставав об”єктом судових справ, також ретранслював передачі “Громадського радіо” та низки західних радіостанцій, зокрема Бі-Бі-Сі та “Голосу Америки”. За словами Шолоха, взимку цього року він отримував погрози від осіб, близьких до партії СДПУ(о), які, проте, заперечують такі звинувачення. Переконаний, що його життю загрожує небезпека, Шолох із родиною виїхав за межі України. Він наголошує, що не звертався до США з проханням надати йому політичний притулок чи інший статус.

“Я не писав жодних заяв. Я розмовляв з представниками посольства про мою ситуацію і просив їх якось допомогти, і спасти, і втрутитись. Я знаю, що вони ставились до цього дуже позитивно, і дуже вдячний їм за це”.

Через два дні після закриття “Континенту” Державний Департамент США зробив заяву, в якій назвав такії дії щодо радіостанції “серйозним замахом на демократію в Україні у час наближення виборів”. Шолох не приховує, що хотів би оселитися саме у Сполучених Штатах.

“Мені більше імпонують Сполучені Штати тому, що це велика країна, де я зможу пристосувати себе, свої можливості, те, що я знаю, те, що я вмію, можу знайти себе і звідти можу щось робити для України. Там більше можливостей”.

Новина про надання йому у США статусу біженця стала для Шолоха несподіванкою.

“Я, з одного боку, в шоці від цієї новини, з іншого гордий, що українські журналісти знають про мене більше, ніж я сам. Те, що я не маю політичного притулку, - це 100% , бо я не подавався на політичний притулок. А з приводу якогось іншого статусу мені також достеменно невідомо на цей день”.

У випадку, якщо Шолох таки отримає право на проживання у США, він збирається оселитися у Вашингтоні. На його думку, саме у столиці він зможе найкраще себе реалізувати. Тут він планує продовжувати займатися проблемами свободи слова та побудови громадянського суспільства. В Україну у найближчі декілька років він повертатися не збирається. Навіть у випадку перемоги на президентських виборах кандидата від опозиції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG