Доступність посилання

ТОП новини

Українці у США створили комітет на підтримку кандидата у президенти Джона Керрі.


Сергій Куделя

Вашингтон, 29 липня 2004 - Кандидат у президенти США від Демократичної партії Джон Керрі, якого висунули цього тижня на партійному з’їзді у Бостоні, може розраховувати на підтримку української громади у США. У цьому переконані організатори нещодавно створеного громадського комітету “Українські американці за Керрі”. Гаслом комітету став заклик : “Проголосуй, щоб повернути розумну адміністрацію”.

Майбутні президентські вибори у США розглядаються як доленосні не лише для Америки, але й для багатьох держав світу, зокрема і для України. Тому вперше за історію президентських виборів представники української діаспори об’єдналися у комітет на підтримку не республіканця, а кандидата від Демократичної партії. Рішення про створення такого комітету виникло через значне невдоволення багатьох у діаспорі політикою президента Буша щодо України. Пояснює один з координаторів комітету Ігор Гавдяк:

“Ми хочемо довести, що багато у громаді не підтримує політику Буша щодо України і підтримує політику Демократичної партії. І багато українців, які дотепер підтримували республіканців, дуже невдовлені політикою Буша щодо України і не будуть за нього голосувати. Сьогоднішня політика Буша щодо України базована виключно на участі України в іракській війні. Уряд Буша не протидіє рішуче проти загрози політичної та економічної Росії в Україні. І не приділяє достатньо уваги президентським виборам в Україні і не докладає достатньо тиску на уряд України, щоб ці вибори були дійсно чесні, демократичні. Окрім декларативних висловів нічого не робиться. Уряд Буша також блокує резолюцію Сенату про голодомор в Україні у 32-33 роках”.

Члени комітету вже мали зустріч із групою зовнішньополітичних радників Джона Керрі. Присутня на зустрічі Мадлен Олбрайт, колишній держсекретар США, наголосила, що помилково зводити усі українсько-американські відносини до співпраці в Іраку, як це, на думку Олбрайт, переважно робить адміністрація Буша.

Завданням комітету на підтримку Керрі буде збір фінансів для його кампанії та агітація за нього діаспори особливо у тих штатах, які матимуть найбільший вплив на результат виборів, зокрема Мічіган та Огайо. Одним з американців українського походження, які вже вирішили підтримати кандидата від демократів, є єпископ Павло Петро Джесеп. Він розповідає, шо його родина традиційно голосувала за республіканців, оскільки у часи Холодної війни вони рішучіше відстоювали права поневолених народів. Однак зараз він вважає, що чинний президент Джордж Буш легковажно поставився до України. Тому єпископ Джесеп переконаний, що вибір на користь Керрі стане вибором на користь кращих відносин США з Україною. Говорить Павло Петро Джесеп:

“Хоча Джон Керрі поки не зосереджений на Україні, якщо він стане президентом, то розпочне свою роботу з чистого аркуша. Його оточують дуже здатні люди, які усвідомлюють геополітичне значення України як вільної незалежної держави для майбутньої стабільності Європи. Україна може бути дуже добрим союзником для США, але адміністрація Буша, на жаль, не сприймала Україну серйозно. І якщо українська громада у США буде чесна перед собою і запитає себе, чи відносини з Україною покращилася за чотири роки президенства Буша, то вони напевно проголосують за Джона Керрі”.

Організатори українського комітету на підтримку Джона Керрі стверджують, що їхня робота не завершиться із президентськими виборами. За словами Ігора Гавдяка, хто б не переміг у листопаді, українці у США повинні створити мережу постійно діючих організацій на підтримку Демократичної партії, і закликає до цього ж прихильників республіканців. Адже, на його думку, лише завдяки такій розгалуженій організаційній структурі українська діаспора може здобути хоч якийсь вплив на політику Білого дому щодо України.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG