Доступність посилання

ТОП новини

Українські компанії повинні активніше працювати в Іраку – посол України в Багдаді.


Богдана Костюк

Київ, 30 липня 2004 року - Український військовий контингент залишатиметься в Іраку так довго, як цього вимагатиме становище у державі. Так прокоментував резонансну заяву міністра оборони Євгена Марчука про переговори щодо термінів виведення українських сил в Іраку посол України в Багдаді Анатолій Олійник. Водночас дипломат закликав українських підприємців активніше працювати на іракському ринку.

У проведенні Україною переговорів зі Сполученими Штатами і Польщею немає нічого надзвичайного, каже Анатолій Олійник. За його словами, це нормальна практика, враховуючи складність процесів, що відбуваються в Іраку.

Анатолій Олійник: “Питання оптимальної, так би мовити, участі контингенту, оптимального розміру, чисельності – це тема постійного діалогу. Що стосується термінів перебування. Терміни залежать від того, як буде розвиватися ситуація у Республіці Ірак. “Проміжний уряд” розпочав свою діяльність і перед ним стоять величезні завдання, він має протягом півроку показати свою ефективність. Звичайно, одне з головних питань, як ви знаєте, є питання безпеки. І отут наші контингенти якраз і допомагають нинішньому урядові встановити контроль над безпековою ситуацією”.

Крім того, присутність міжнародного військового контингенту, за словами пана Олійника, дозволяє розвивати іракський ринок. А Україна повинна активніше шукати шляхи для виходу на ринок Іраку, пропонувати свої послуги і товари, переконаний український посол: “Наші компанії беруть участь у тендерах , але ще не виграють. Звичайно, безпекова ситуація в Іраку вимагає від нас того, щоб ми підходили до нашої участі у відбудові Іраку з позиції наших можливостей. Можна брати участь у відбудові тих чи інших об’єктів своїми силами. А можна шляхом постачання якихось складових для відбудови тих чи інших об’єктів. Необов’язково присилати своїх співробітників – можна кооперуватися з іншими компаніями на умовах постачання обладнання, будівельних матеріалів чи іншого. Крім того, можна ближче висуватися до кордонів Іраку, можна мати склади своєї продукції безпосередньо на кордонах з Іраком. Все це можливо”.

Анатолій Олійник вважає, що іракці охоче куплять українську продукцію. Наприклад, сухе молоко, товари металургійної і фармацевтичної промисловості, тощо.

Хоча посол закликав українських підприємців бути активнішими в Іраку, він визнав, що самим українським дипломатам працювати там важко. Олійник говорив про складну економічну ситуацію, гостру соціальну кризу і важкі погодні умови в Іраку. А найголовніша проблема для керівника місії, за його власними словами, це безпека посольства та його працівників.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG