Доступність посилання

ТОП новини

Завантаження літака “Мрія” перетворилося на справжнє шоу для німецьких журналістів.


Надія Кандиба

Німеччина, 3 серпня 2004 - Цими днями в аеропорту Кельн/Бонн сталася подія, яка привернула увагу практично всієї місцевої преси. Там відбувалося завантаження найбільшого в світі транспортного літака Антонов-225 “Мрія”.

Близько 30 німецьких журналістів з найрізноманітніших видань, теле- та радіокомпаній прибули до аеропорту Кельн/Бонн, щоб подивитися на “рідкісного птаха”, як охрестили українського велетня у прес-службі летовища. Адже нині існує тільки єдиний екземпляр цього літака, який здатний підняти 250 тонн вантажу. Цього разу “Мрію” було зафрахтовано транспортною компанією “Dachser” для перевезення з Німеччини до Тайваню поточної автоматичної лінії для виробництва комп”ютерних дисплеїв. Устаткування вагою в 166 тонн запаковане в окремі контейнери, деякі з яких чотири метри заввишки. Тому як перевізник повітряним шляхом міг розглядатися тільки український транспортний літак “Мрія”. Говорить представник фірми “Dachser” Тобіас Гехт:

“Цей літак просто вражає своїми технічними можливостями. Навіть важко собі уявити, що він може брати на борт такий величезний вантаж”, - сказав Тобіас Гехт. Регулярно користуючись літаком “Мрія”, німецькі клієнти наголошують на ще одному аспекті:

“З іншого боку, це дуже екологічна справа, оскільки за один рейс перевозиться велика кількість вантажу”, - зауважив Тобіас Гехт. Він звернув увагу також на високу професійність, з якою працює українська команда. До речі, перед тим, як виконати рейс, відбувається серйозна підготовча робота, кожного разу розробляється оригінальна система завантаження. Говорить представник компанії “Авіалінії Антонова” Ігор Бабенко:

“Ми дістаємо список обладнання, на комп”ютері робимо план і перевіряємо, чи все це вміститься в літак. Якщо ми зможемо взяти вантаж, тоді нам треба вирахувати необхідну кількість пального і кількість зупинок для дозаправлення”.

На шляху з Німеччини до Тайваню українському літаку доведеться зробити дві посадки, а саме : в Узбекистані та в Південній Кореї. До речі, досі найскладніший вантаж, за словами Ігоря Бабенка, екіпажу українського літака “Мрія” довелося перевозити з Австрії. Тоді на борт машини було завантажено цілу трансформаторну станцію, вага якої перевищувала 140 тонн. Країна призначення – США. І на завершення додам, що екіпаж літака складається виключно з громадян України – вісім пілотів та дванадцять техніків.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG