Доступність посилання

ТОП новини

Держтелерадiо звернеться до ЦВК i Нацради з питань телерадiомовлення для розв''язання питання про мовлення 14 обласних ДТРК.


Державний комiтет з питань телебачення i радiомовлення звернеться до Центральної виборчої комiсiї i Нацiональної ради з питань телебачення i радiомовлення для оперативного розв''язання питання про мовлення 14 обласних телерадiокомпанiй.

Як повiдомляє прес-служба Держтелерадiо в середу, таке рiшення було ухвалене на нарадi з проблем висвiтлення засобами масової iнформацiї виборiв президента України.

Глава комiтету Iван Чиж зазначив, що в законi про вибори президента є низка недолiкiв. Зокрема, норма про те, що передвиборна агiтацiя може здiйснюватися в будь-якiй формi, будь-якими засобами, що не суперечать Конституцiї, не мiстить чiткого визначення поняття "передвиборна агiтацiя". Крiм того, в законi не визначена форма угоди мiж розпорядником поточного рахунку виборчого фонду кандидата i телерадiоорганiзацiєю про надання ефiрного часу. Таким чином, ЗМI не зможе скласти договiр, який би звiльняв їх вiд вiдповiдальностi. Норми закону регламентують тiльки порядок оскарження дiй або бездiяльнiсть ЗМI. За словами I.Чижа, у керiвникiв ЗМI виникають питання, за якi саме порушення i яка настає вiдповiдальнiсть.

Крiм того, iснують розходження мiж нормами законiв про телебачення i радiомовлення, про вибори президента i про порядок висвiтлення дiяльностi органiв державної влади i органiв мiсцевого самоврядування, вiдзначив вiн. За словами I.Чижа, пiсля одного з рiшень Нацради з телерадiомовлення державнi компанiї не можуть виходити в ефiр на загальнонацiональному каналi УТ-2. У результатi Закарпатська, Iвано-Франкiвська, Київська, Сумська, Тернопiльська ДТРК i держтелерадiокомпанiя "Культура" залишилися без телеефiру.

Житомирська, Днiпропетровська, Одеська, Рiвненська, Харкiвська, Хмельницька, Чернiвецька, Чернiгiвська ДТРК можуть оприлюднити передвиборнi програми тiльки в своїх "малопотужних мережах", якi не охоплюють навiть 50% населення своїх регiонiв.

Згiдно iз законом про вибори президента, зареєстрованi кандидати можуть вже з наступного дня пiсля реєстрацiї в ЦВК почати свою передвиборну агiтацiю.

Інтерфакс-Україна

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG