Доступність посилання

ТОП новини

Торговці людьми почали полювати на українську молодь та селян.


Сергій Кисельов

Київ, 5 серпня 2004 - Від торгівлі людьми в Україні дедалі частіше потерпає молодь до 20 років і жителі села. Про це розповіли радіо "Свобода" представники Міжнародного жіночого правозахисного центру "Ла Страда." Головне завдання центру – запобігання торгівлі жінками в країнах Центральної та Східної Європи. "Ла Страда" має змогу надавати і соціальну допомогу жертвам торгівлі людьми. Такі програми фінансує уряд Нідерландів та міжнародні благодійні фонди, кілька західних посольств в Україні.

У центрі "Ла Страда" в Україні діє "гаряча лінія", подзвонивши на яку можна отримати консультацію з приводу працевлаштування чи навчання за кордоном, шлюбу з іноземцем тощо. З листопаду 1997 року по червень 2004-го до центру телефонували понад 20,5 тисяч громадян України.

Консультант "гарячої лінії" Світлана Колесникова в інтерв’ю радіо "Свобода" розповіла про одну з таких жінок:

"Дівчина була з невеликого містечка з України. Вона не мала грошей для того, щоб продовжувати навчання. І вирішила скористатися пропозицією однієї молодої людини, яку вона зустріла на танцмайданчику , поїхати працювати офіціанткою в Німеччину. Ні умов роботи, нічого вона, на жаль, не бачила. Тобто, це була лише усна домовленість про роботу. Коли дівчина приїхала до Німеччини, її закрили в готелі й пояснили, чим вона повинна займатися. Що вона повинна обслуговувати клієнтів у ліжку. Вона довго терпіла знущання над собою. Її морили голодом і загрожували насильством. Поки вона не спробувала втекти. Кілька разів пробувала, і нарешті був поліційний рейд, який виявив, що дівчина працює в цьому готелі. Її відвезли до відділку, потім проінформували посольство, посольство поінформувало нас. Ми після цього її зустріли, вона повернулася в Україну, де змогла отримати соціальну допомогу, підтримку і необхідні гроші на повернення додому".

Я поцікавився у співрозмовниці: що сьогодні відбувається в Україні з торгівлею людьми? Відповідь була не надто втішна:

"Зараз є нові тенденції у торгівлі людьми в Україні. По перше, це те, що все більше потерпілими від торгівлі людьми стають чоловіки. Також вік потерпілих усе більше, на жаль, зменшується. Тобто, якщо раніше люди, які постраждали від торгівлі людьми, були віком десь приблизно тридцяти років, то зараз це можуть бути молоді люди від 15 до 19 років. Також зафіксовані факти торгівлі дітьми. Вербувальники також переміщуються зараз до сільської місцевості. Тобто, вони знаходять людей, що погодяться на їхні пропозиції, саме в селах, а не у великих містах. Тому що в містах уже є хоч якась інформація про це. І зафіксовані також факти внутрішньої торгівлі. Тобто, в межах України – з метою втягнення до порнобізнесу".

Що стосується торгівлі чоловіками, то, за словами Світлани Колесникової, йдеться про використання їх за кордоном як безоплатної або дуже дешевої робочої сили на нелегальних, або напівлегальних фабриках чи будівельних майданчиках. До цього пані Світлана додала, що, за даними Міжнародного жіночого правозахисного центру "Ла Страда" – Україна та інших дослідників, масштаби торгівлі людьми в Україні рік у рік зростають.

З будь-якої точки України на "гарячу лінію" центру "Ла Страда" можна безкоштовно подзвонити за телефоном: 8 800 500-2250. Електронна адреса центру: lastrada@ukrpack.net. Сайт в Інтернеті – www.lastrada.kiev.ua

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG