Доступність посилання

ТОП новини

Донецькі енергетики звинувачують Андрія Клюєва у втручанні в правосуддя.


Володимир Бойко

Київ, 12 серпня 2004 - У правових державах конфлікти, зокрема конфлікти корпоративні, розв’язуються в судах. Рішення судів у цивілізованому світі поважаються, а втручання у відправлення правосуддя вважається нечуваним злочином. Конфліктні ситуації, що виникають між українськими суб’єктами права, також мають вирішуватися в судах. Одначе поваги до судової гілки влади в Україні не спостерігається. А відправлення правосуддя нерідко сприймають, як різновид підприємницької діяльності. То ж не дивно, що, втративши надію на справедливий судовий розгляд, громадяни виходять на вулиці з акціями протесту. Саме так трапилося в Донецьку, де працівники підприємства „Енерговугілля” звинувачують віце-прем’єр-міністра України Андрія Клюєва в тиску на суддів.

У Донецьку на площі перед обласною держадміністрацією кілька днів вирував пікет працівників підприємства електромереж „Енерговугілля” з вимогами припинити судове свавілля. Робітники „Енерговугілля” не згодні з кадровими змінами, які розпочали на цьому підприємстві довірені особи віце-прем’єр-міністра України Андрія Клюєва, що зосередив у своїх руках 62 % акцій „Енерговугілля”.

Як стверджують пікетувальники, пан Клюєв планує включити „Енерговулля” до складу належної йому корпорації „Укрпідшипник”, де вже існує власне підприємство електромереж – Товариство з обмеженою відповідальністю „Горенерго”. Але на заваді цьому став голова правління „Енерговугілля” Олександр Криволапов. Тоді збори акціонерів, де більшість голосів має представник Клюєва, винесли рішення звільнити Криволапова з роботи. Але донецькі суди відмовилися задовольнити позов Криволапова та скаргу трудового колективу. Причиною цього Олександр Криволапов вважає особливі стосунки, які склалися між Андрієм Клюєвим та головою Апеляційного суду Донецької області Олександром Кондратьєвим.

Олександр Криволапов (переклад)

„Зять голови Апеляційного суду працював юристом або начальником юридичного відділу в корпорації „Укрпідшипник”. Підприємство, яке здійснює щодо нашого підприємства протиправні дії – Товариство з обмеженою відповідальністю „Горенерго” – входить до складу „Укрпідшипника”. На сьогоднішній день зять пана Кондратьєва є радником віце-прем’єр-міністра Клюєва Андрія Петровича. Тому, проаналізувавши всі ці факти, побачивши те беззаконня, яке й раніше, до наших судових справ, практикував Апеляційний суд, ми звернулися до всіх інстанцій з проханням захистити нас від судів міста Донецька та Апеляційного суду Донецької області”.

Володимир Бойко

Скарга трудового колективу на рішення зборів акціонерів розглядалася у Ворошиловському суді міста Донецька. Олександр Криволапов розповідає про те, за яких обставин виносилося рішення в справі.

Олександр Криволапов (переклад)

„При слуханні скарги членів трудового колективу у Ворошиловському суді, яке проводив безпосередньо сам голова Ворошиловського суду Івашура, суд пішов у нарадчу кімнату для винесення рішення. Ми сидимо в очікуванні, у цей момент приїздить пан Кондратьєв разом з головою Київського райсуду, входять у нарадчу кімнату пана Івашури й проводять там годину чи півтори”.

Володимир Бойко

Факт втручання з боку голови Апеляційного суду у відправлення правосуддя судами першої інстанції підтверджує й протилежна сторона. Зокрема, за аналогічних умов виносилося рішення й за позовом пана Криволапова про поновлення на роботі. Позов відмовився задовольнити суддя Київського районного суду Донецька Віктор Попревич.

Розповідає Галина Акимова, яка, представляючи відповідача, була опонентом Олександра Криволапова в Київському райсуді.

Галина Акимова (переклад)

„Попревич оголосив, що він йде в нарадчу кімнату для винесення рішення. І в цей період, коли він перебував у нарадчій кімнаті, секретар голови районного суду Докуніна зайшла до нього в кабінет і досить голосно, що почули навіть у коридорі, сказала: „Вас Кондратьєв запрошує до телефону в кабінет Докуніна”. Суддя вийшов з нарадчої кімнати, пішов, переговорив і повернувся до кабінету”.

Володимир Бойко

Обурені таким правосуддям, працівники „Енерговугілля” вирішили з наступного понеділка страйкувати. Якщо таке трапиться, через припинення постачання електроенергії можуть зупинити роботу 70% шахт Донеччини.
XS
SM
MD
LG