Доступність посилання

ТОП новини

Експерти американського центру Стратфор дійшли висновку, що акції непокори на зразок Грузинської трояндової революції є реальними в Україні лише за участі Віктора Ющенка.


Михайло Мигалисько

Прага, 25 Серпня 2004 - "Якщо влада піде на фальсифікації (президентських виборів), ми почнемо велике народне повстання», - посилаючись на цю недавню заяву лідера опозиції Юлії Тимошенко, експерти американського центру “Стратфор” дійшли висновку, що акції непокори на зразок грузинської трояндової революції є реальними в Україні лише за участі Віктора Ющенка - лідера блоку “Наша Україна”.

Лідер опозиційної партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко ймовірно була б спроможною розпочати народне повстання в Україні на зразок грузинської трояндової революції, в результаті якої від влади було усунено колишнього президента Грузії Едуарда Шеварднадзе.

Однак, як зауважують американські експерти групи “Стратфор”, Тимошенко, як лідер, ймовірно не зможе довести до успішного завершення такий заклик до громадської непокори в Україні. Згідно з аналізом “Стратфор”, на перешкоді цьому є її репутація: з одного боку, як друга олігархів, а з іншого, несприятливими для неї є численні, хоча й політично мотивовані, але можливо обґрунтовані, обвинувачення у корупції.

В аналізі “Стратфор” доходять висновку, що навіть якщо Тимошенко закликала б до проведення акції масових протестів, то ймовірно за нею люди не пішли б. А єдиним шансом до реалізації заходу всенародної непокори та революції є Віктор Ющенко.

«Якщо Віктор Ющенко програє президентські вибори або побачить, що він не зможе перемогти, то в такому випадку він може об’єднати сили із Тимошенко. Велика популярність Ющенка створює передумови того, що він може бути більш ефективним лідером у таких заходах, як повстання проти української влади».

Проте, як зауважують американські дослідники “Стратфора”, альянс Тимошенко-Ющенко має свої ліміти. Адже, за їхніми висновками, між цими опозиційними лідерами немає повного довір’я, а в їхніх передвиборчих командах є представники бізнесових груп, котрі конкурують між собою. Партнерство Тимошенко-Ющенко може бути короткотривалим. Крім того, Тимошенко заявляє, що до акцій непокори можна закликати найближчим часом, тоді як інші опозиційні лідери , передусім Ющенко, вважають, що до народного повстання слід закликати після виборів, в разі фальсифікації голосування.

У стратегічному прогнозі американського дослідного центру “Стратфор” зазначено також, що у випадку, якщо опозиція дійде висновку, що програє вибори, то демонстрації після виборів можуть привести до неспокою в Україні.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG