Доступність посилання

ТОП новини

Румунія оголосила в четвер, що збирається подати на Україну скаргу до Міжнародного суду в Гаазі через відкриття українського судноплавного каналу в заповідній зоні гирла Дунаю.


Будівництву каналу присвятили спеціяльне засідання президент Румунії Йон Ілієску, прем’єр-міністр Адріян Нестасе і міністри закордонних справ, транспорту, охорони довкілля та юстиції Румунії

Будівництву каналу присвятили спеціяльне засідання президент Румунії Йон Ілієску, прем’єр-міністр Адріян Нестасе і міністри закордонних справ, транспорту, охорони довкілля та юстиції Румунії. Учасники засідання погодилися, що існують усі передумови для одностороннього звернення Румунії до Міжнародного суду.

Критикуючи Україну за те, що вона не припинила будівництво каналу всупереч численним протестам Румунії, інших країн та міжнародних організацій, Йон Ілієску сказав, що українська «політика доконаного чину не сприяє добрим узаєминам між Румунією й Україною і суперечить міжнародному праву».

Також Румунія оголосила, що подасть на розгляд Міжнародного суду свою суперечку з Україною за права на родовища нафти й газу в Чорному морі. За повідомленням міністерства закордонних справ Румунії, міністр Мірча Джоане повідомив про це посла України Теофіла Бауера.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG