Доступність посилання

ТОП новини

За кількістю комп’ютерів у старших класах литовських шкіл досягнуто рівня Європейського Союзу, стверджує міністр освіти. Проте 500-600 дітей не відвідає школу.


Альгімантас Літвінас

Вільнюс, 2 вересня 2004 — У Литві , країні, де населення протягом десятка років зменшується і його кількість уже менша від 3,5 мільйонів, цього вересня першокласників на 25 тисяч менше, ніж десять років тому. Про це повідомив міністр освіти Литви.

Проте школи модернізуються, і в сучасних учнів більше можливостей. За кількістю комп’ютерів у старших класах литовських шкіл досягнуто рівня Європейського Союзу.

У Литві діє 1900 шкіл. З них уже модернізовані 400. А до 2009 року, за словами міністра освіти Альгірдаса Монкявічюса, будуть модернізовані 1000 шкіл. Чимало уваги присвячується комп''ютеризації шкільного навчання.

“Закуплено дуже велику кількість комп’ютерів. Успішні конкурси, здешевлена техніка... Так що в школах у старших класах на сімох учнів припадає один комп’ютер - вже досягнуто середній рівень Європейського Союзу”, - сказав у середу міністр Монкявічюс.

3500 комп’ютерів будуть поставлені в кабінетах різних дисциплін. Тепер проблемою стає недостатня комп’ютерна кваліфікація учителів, культура користування Інтернетом. За словами міністра освіти Литви, учителів треба навчати, щоб Інтернет часом не став руйнуючою силою.

За парти загальноосвітніх шкіл цього вересня сіли 548 тисяч учнів. У порівнянні з 2002 роком, майже на півтораста литовських літів зросли грошові засоби так званого «кошика учня». Тепер у ньому 1700 літів, що дорівнює 600 доларів США. Приблизно 50-60 класів кожного району отримають сучасні меблі з регульованою висотою.

На жаль, близько 500-600 дітей у Литві взагалі не відвідають школу. Міністерство освіти закликає громадян, які помічатимуть дитину, котра швендяє без діла, телефонувати за безплатним номером. Минулого року міністерство отримало понад тисячу дзвінків, і до школи були повернуті близько 20 дітей. На відміну від Латвії, яка від вересня відмовляється від російських шкіл (до речі, шкіл мовами викладання нацменшин немає і в інших державах ЄС), Литва не збирається закривати подібні школи. Одначе спостерігається тенденція, за словами міністра Монкявічюса, що росіяни, поляки за власним бажанням віддають своїх дітей до литовських шкіл, особливо в старших класах.
XS
SM
MD
LG