Доступність посилання

ТОП новини

Представники «Нашої України» на Прикарпатті переконані, що голоси заробітчан на виборах використає влада.


Іван Костюк

Івано-Франківськ, 14 вересня 2004 - Мільйони голосів українців, які працюють за кордоном, на переконання представників івано-франківської обласної організації блоку “Наша Україна”, будуть бодай частково використані владою на підтримку свого кандидата. Голоси заробітчан можуть скласти вагому частку при обранні Президента, хоча більшість з них участі у виборах не візьме.

Близько 300 тисяч мешканців Івано-Франківщини, за неофіційними підрахунками, які подають громадські організації та опозиційні політичні партії, зараз нелегально працюють за кордоном. Загалом по Україні ця цифра становить від 4 до 7-ми мільйонів осіб. Разом з тим Міністерство закордонних справ заявило про не більше 200 тисяч українських заробітчан за кордоном.

В івано-франківській обласній організації блоку “Наша Україна” заявляють, що робитимуть усе, щоб контролювати на виборчих дільницях реґіону під час президентських виборів, як використовуватимуться голоси заробітчан. Підставою для цього став місцевий референдум, який відбувся в одному з сіл Городенківського району області.

Під час голосування із тисячі ста осіб, внесених у список, майже сотня – це були нелегальні заробітчани. Голова сільської ради без тіні сумніву назвав цих людей, внесених у список і які не брали участі у виборах, своїм адміністративним резервом. Заступник голови обласної організації блоку “Наша Україна” Олександр Сич наголощує, що українські представництва за кордоном не готові прийняти сотні тисяч заробітчан під час виборів.

Не обумовлює процедури такого голосування також розмито сформульований відповідний закон України. Олександр Сич наголошує:

“Очевидно, ми могли б сьогодні говорити, яким чином мав би виглядати закон. Але це вже ніякого значення не має. Скажімо, для того, щоб люди з’явились на голосування, можна було б передбачити варіант, коли людина приходить, показує паспорт громадянина України і голосує. Очевидно, що це був би найкращий варіант. Очевидно, слід було б передбачити, що виборчі дільниці створяться не лише при консульсьвих установах, а в місцях компактного проживання українців. А я переконаний, що консульські установи добре орієнтуються, де проживають українці, які є на заробітках”.

Але на виборчі дільниці такі заробітчани, очевидно, не прийдуть. Адже прийти, як наголошують юристи, які представляють політичну опозицію, це означає заявити про своє нелегальне перебування в іноземній державі. На цьому, зокрема, наголошує, професійний дипломат, заступник голови Української народної партії Антон Бутейко:

“Зі свого досвіду я переконаний, що ті громадяни України, які проживають за кордоном нелегально, жоден з них не з”явиться на виборчій дільниці, тому що вони чітко усвідомлюють. І я не розумію тієї інформації, яку дає влада: мовляв, не бійтеся, приходьте голосувати. Такі заклики ведуть до “підстави” громадян України за кордоном. Тому що в будь-якій державі існує спецслужба, яка відстежує і виловлює всіх нелегалів”.

На переконання Антона Бутейка, поява нелегала на виборчій дільниці – це ідеальна нагода для спецслужб затримати його і вислати з країни. Представникам блоку “Наша Україна” на Івано-Франківщині, згідно з їхньою ж заявою, залишається єдине: контролювати, щоб голоси заробітчан не були вкинуті до виборчих скриньок. Звичайно ж, на підтримку провладного кандидата.
XS
SM
MD
LG