Доступність посилання

ТОП новини

У ЧЛЕНІВ ФРАКЦІЙ «РЕГІОНИ УКРАЇНИ», СДПУ(О) ТА «ТРУДОВА УКРАЇНА» ЗАБРАЛИ КАРТКИ ДЛЯ ГОЛОСУВАННЯ – ТОМЕНКО.


У трьох фракціях більшості «Регіони України», СДПУ(О) та «Трудова Україна» було зібрано картки для голосування, щоб вони не могли брати участь у роботі парламенту. Про це заявив журналістам народний депутат, член фракції «Наша Україна» Микола ТОМЕНКО.

За його словами, упродовж кількох останніх діб, зокрема, і під час зустрічі лідерів фракцій більшості у Президента України Леоніда КУЧМИ, обговорювався сценарій з дискредитації Верховної Ради України. Зокрема, планується зробити непрацездатним парламент, і цей сценарій було погоджено з прем’єр-міністром України Віктором ЯНУКОВИЧЕМ і главою Адміністрації Президента України Віктором МЕДВЕДЧУКОМ, заявив народний депутат.

Водночас, за словами М.ТОМЕНКА, сьогодні вранці ряд фракцій, серед яких НАПУ, НДП-ПППУ, «Союз» та інші, висловили незгоду з таким підходом, вважаючи, що парламент має працювати.

М.ТОМЕНКО вважає, що саме після цього і було прийнято рішення централізовано зібрати картки у членів трьох фракцій, щоб Верховна Рада не могла ухвалювати рішення.

У свою чергу, голова Верховної ради Володимир ЛИТВИН після чергового провалу голосування по одному із законопроектів сказав: «Окремим фракціям дана команда зірвати роботу Верховної Ради – не голосувати». В.ЛИТВИН зауважив, що це право фракцій, але й нагадав депутатам, що на голосування вносяться урядові проекти і їх провал дасть підстави для висновків.

По-перше, депутати “будуть стояти там, де їм скажуть». По-друге, на думку В.ЛИТВИНА, це дасть підстави для того, щоб звинувачувати Верховну Раду “у недолугості, що вона не приймає потрібні закони, вкрай необхідні країні”. «Якщо ви зруйнуєте Верховну Раду до президентських виборів, то після виборів депутати в сесійну залу не повернуться», - сказав В.ЛИТВИН, наголосивши, що цілком зрозумілим для людей стане те, що такий парламент не потрібний.

Спікер звернувся до парламентаріїв із закликом: «Давайте продемонструємо свою відповідальність - це не антидержавні дії Верховної Ради, це будуть нормальні, зрозумілі дії у Верховній Раді. Або, в іншому випадку, давайте не будемо фінансувати, не будемо табелювати (депутатів, які не працюють - УНІАН), але не можна дивитися далі на те, як депутат виступає і закликає голосувати, а в нього забрали картку».

УНІАН
XS
SM
MD
LG