Доступність посилання

ТОП новини

Україна і ЄС домовилися про План дій на наступні три роки.


Сергій Собуцький

Київ, 21 вересня 2004 - Україна та ЄС домовилися про план відносин на наступні три роки. Як заявив голова Представництва Європейської Комісії в Україні Ієн Боуг на прес-конференції в Києві, нова ініціатива є наслідком розширення Європейського Союзу, що викликало історичні зрушення як у ЄС, так і в Україні.

Документ, зокрема, передбачає співпрацю з питань зовнішньої політики та безпеки, нерозповсюдження зброї масового знищення, попередження конфліктів і регіональні контакти. План дій наразі схвалили на рівні експертів, його підписання ще попереду.

Голова Представництва ЄК Ієн Боуг відзначив, що "хоч План дій підписується між урядами, між державними органами влади, він все ж більше спрямований на досягнення певних результатів для окремих громадян". За словами Ієн Боуга, це буде якісно новий рівень співпраці:

"Перше, що пропонується, це переведення нинішнього рівня відносин між ЄС і Україною, на вищий рівень тіснішого партнерства у економічній та політичній сферах. У сфері економічної співпраці це здійснюватиметься шляхом наближення законодавства України до норм і стандартів ЄС, а також шляхом наближення адміністративних процедур. Таким чином, це забезпечуватиме більші можливості для здійснення прямих іноземних інвестицій, а також прямий доступ до спільного ринку ЄС. Як наслідок, ми очікуємо значний економічний поступ України і, відповідно, також процвітання народу".

Успішна реалізація Плану принесе громадянам України переваги у таких галузях, як встановлення сприятливого візового режиму, зони вільної торгівлі з ЄС, культурно-освітніх контактів, заявив Ієн Боуг.

Голова Представництва ЄК також наголосив, що для впровадження Плану дій Європейський Союз планує збільшити фінансову допомогу Україні. Він не виключив, що найближчим часом вона може перевищити допомогу, яка надається ЄС Росії.

У Плані дій також наголошується на важливості, яку Євросоюз надає виборчій кампанії в Україні. Ієн Боуг з цього приводу, зокрема, сказав:

"Як ви знаєте, окремі держави – члени ЄС, а також Європейський парламент направлять своїх спостерігачів, які будуть відслідковувати події перед виборчою кампанією, а також процес самих виборів".

Україна і ЄС спершу планували підписати План дій на саміті у Нідерландах у липні, але не могли домовитися. Тоді офіційний Київ був невдоволений тим, що документ не передбачає навіть віддаленої перспективи членства для України. Але тепер, як зауважують оглядачі, офіційний Київ пішов на компроміс. Європейський Союз очікує ухвалення Плану дій з Україною до кінця нинішнього року.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG