Доступність посилання

ТОП новини

ПІСЛЯ ЗАЯВИ РОБІНСОНА ЩОДО ВИБОРЧОЇ КАМПАНІЇ В УКРАЇНІ МЗС ВИСЛОВЛЮЄ СУМНІВИ "В ОБ''ЄКТИВНОСТІ ІНФОРМУВАННЯ ПОСОЛЬСТВОМ СВОГО УРЯДУ ЩОДО РЕАЛЬНОЇ СИТУАЦІЇ В УКРАЇНІ".


Після заяви Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні Ендрю РОБІНСОНА щодо недемократичності виборчої кампанії в Україні МЗС України висловлює сумніви "в об''єктивності інформування посольством свого уряду щодо реальної ситуації в Україні".

Як повідомив УНІАН заступник начальника прес-служби МЗС України Дмитро СВИСТКОВ, сьогодні, 22 вересня, Посол Канади в Україні Е.РОБІНСОН був запрошений до МЗС України у зв''язку із його заявою для преси щодо виборчої кампанії в Україні, яка була розповсюджена 21 вересня 2004 р.

Увагу керівника дипломатичної установи було привернуто до відверто упередженого характеру його висловлювань в самому розпалі передвиборчої кампанії, зокрема його власних оцінок майбутніх виборів Президента України, сумнівів щодо легітимності майбутньої виконавчої влади та різного роду рекомендацій українським урядовцям.

За словами Д.СВИСТКОВА, "було підкреслено, що вищезгадана заява Посла Е.РОБІНСОНА суперечить неодноразово проголошеній керівництвом Канади зацікавленості в розвитку взаємовідносин між нашими державами в дусі партнерства, взаємної довіри та поваги, а надмірна увага дипломатичної установи до питань внутрішньополітичного життя нашої держави на тлі відсутності помітних здобутків на конкретних напрямках українсько-канадського співробітництва викликає глибоке розчарування і дає підстави для сумн#1 об''єктивності інформування Посольством свого уряду щодо реальної ситуації в Україні".

Як повідомляв УНІАН, 21 вересня Е.РОБІНСОН розповсюдив заяву для преси, в якій зазначалося, що Канада серйозно занепокоєна, що майбутні вибори в Україні не відповідатимуть демократичним стандартам.

Зокрема, у своїй заяві посол зазначив, що, на жаль, зараз, коли до виборів залишається менше шести тижнів, існують всі ознаки того, що майбутні вибори не відповідатимуть демократичним стандартам. "Нас особливо непокоїть відсутність збалансованості презентацій на державному телевізійному каналі УТ-1, підкреслена відсутність об''єктивності з боку державних службовців та переслідування окремих засобів масової інформації", - заявив Е.РОБІНСОН.

"Ми закликаємо українську владу вжити заходів для ліквідації цих прогалин для того, щоб вибори в Україні відповідали міжнародним стандартам", наголосив посол Канади.

Ці заходи, на його думку, могли б прийняти вигляд "негайного застосування повної об''єктивності з боку державного телевізійного каналу УТ-1 у висвітленні діяльності та кампаній кандидатів, припинення практики надсилання інструкцій засобам масової інформації (темників) та чіткої вказівки всім загальнодержавним та місцевим посадовцям про те, що українським законодавством вимагається цілковита об''єктивність при виконанні ними своїх обов''язків під час виборчої кампанії та в день голосування".

Посол Канади наголосив, що його держава вважає, що такі зміни змогли б зробити значний внесок у спосіб проведення виборів протягом останніх тижнів кампанії, а, отже, і у те, яким чином сприйматимуться їх результати на міжнародному рівні.

"Майбутні президентські вибори в Україні надають їй нагоду продемонструвати повагу до цінностей, які є характерними для демократичних країн. Серед них недоторканною цінністю є проведення вільних і справедливих виборів, які дають народу країни можливість самому вибирати тих, хто здійснюватиме владні повноваження. Якщо майбутні Президентські вибори в Україні будуть вільними та справедливими, то ті, хто здійснюватимуть владні повноваження, будуть робити це законно і користуватимуться довірою. В проти випадку – навпаки", - йдеться в заяві Е.РОБІНСОНА.

UNIAN

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG