Доступність посилання

ТОП новини
20 Липень 2018, Київ 18:02

ПЕЧЕРСЬКИЙ СУД КИЄВА ВСТАНОВИВ ФАКТ ВИКОРИСТАННЯ ЮЩЕНКОМ КОШТІВ ПОЗА ВИБОРЧИМ ФОНДОМ. ШТАБ КАНДИДАТА НАЗИВАЄ ЦЕ РІШЕННЯ НЕЗАКОННИМ.


Печерський районний суд міста Києва ухвалив рішення щодо встановлення факту використання кандидатом у Президенти України Віктором ЮЩЕНКОМ інших коштів, а не виборчого фонду, для фінансування передвиборної агітації.

Про це УНІАН повідомили у прес-службі Центрального штабу В.ЮЩЕНКА.

Йдеться про те, що в селі Гоща на Рівненщині були встановлені палатки з символікою "Так! ЮЩЕНКО", які є приватною власністю народного депутата України Василя ЧЕРВОНІЯ. У зв’язку з цим довірена особа кандидата у Президенти України Віктора ЯНУКОВИЧА Раїса БОГАТИРЬОВА попросила суд встановити факт використання В.ЮЩЕНКОМ інших коштів, а не з виборчого фонду. Печерський суд задовольнив її прохання.

Прес-служба штабу В.ЮЩЕНКА заявляє, що “підстави для задоволення заяви - штучні, а рішення винесено з численними порушеннями як виборчого, так і цивільно-процесуального закону”.

“За висновками експертів, головуюча на засіданні суддя Олена КАФІДОВА, виносячи рішення, змішала в одній скарзі вимоги гл.12 Закону України "Про вибори Президента України" та ст.254 і гл.37 Цивільно-процесуального кодексу. Не доведеним виявився і факт участі безпосередньо В.ЮЩЕНКА у фінансуванні поза виборчим фондом осіб щодо ведення передвиборної агітації на користь будь-якого кандидата, в тому числі і самого В.ЮЩЕНКА. Крім того, суд не дослідив фактів взаємодії В.ЮЩЕНКА з іншими особами, які ведуть агітацію”, - повідомили у прес-службі Центрального штабу В.ЮЩЕНКА.

“Такими рішеннями можна будь-яку листівку з агітацією за В.ЮЩЕНКА, розповсюдженою з порушенням закону, в тому числі і опонентами кандидата в Президенти, вважати агітацією, профінансованою із приватних коштів, а не виборчого фонду, та звинуватити в цьому В.ЮЩЕНКА. Тому факт правопорушення, встановлений судом щодо В.ЮЩЕНКА, та відповідні висновки суду є некоректними, хибними, незаконними і такими, що у судовому порядку підлягають визнанню неправомірними”, - вважає довірена особа В.ЮЩЕНКА в загальнодержавному виборчому окрузі Микола КАТЕРИНЧУК.

“Попри відсутності причинно-наслідкового зв''язку між діями кандидата в Президенти В.ЮЩЕНКА та іншою особою з його приватним майном, суд вважає такий факт доведеним без відповідного обгрунтування у рішенні та заслуховування заперечень представника В.ЮЩЕНКА”, - повідомили у прес-службі штабу. “До того ж кандидат в Президенти жодним чином не був повідомлений про розгляд заяви (не скарги) не менш ніж за п''ять днів на підставі повістки, а не будь-якого іншого повідомлення”, - зазначили у прес-службі.

М.КАТЕРИНЧУК нагадав, що “суд є відповідальним за винесення явно незаконних рішень”. "Складається враження, що суд, аби домогтися свого, вирішив штучно поєднати найсприятливіші умови виборчого закону та цивільно-процесуального закону, щоб за відсутності кандидата в Президенти, який на той час перебував на лікуванні в Австрії та повернувся до Києва лише о 18.00 18 вересня, прийняти явно незаконне рішення", - заявив він.

Довірені особи В.ЮЩЕНКА оскаржуватимуть рішення, щоб довести хибність позиції суду та упередженість судового розгляду.

УНІАН

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG