Доступність посилання

ТОП новини

ПЕЧЕРСЬКИЙ СУД КИЄВА ВСТАНОВИВ ФАКТ ВИКОРИСТАННЯ ЮЩЕНКОМ КОШТІВ ПОЗА ВИБОРЧИМ ФОНДОМ. ШТАБ КАНДИДАТА НАЗИВАЄ ЦЕ РІШЕННЯ НЕЗАКОННИМ.


Печерський районний суд міста Києва ухвалив рішення щодо встановлення факту використання кандидатом у Президенти України Віктором ЮЩЕНКОМ інших коштів, а не виборчого фонду, для фінансування передвиборної агітації.

Про це УНІАН повідомили у прес-службі Центрального штабу В.ЮЩЕНКА.

Йдеться про те, що в селі Гоща на Рівненщині були встановлені палатки з символікою "Так! ЮЩЕНКО", які є приватною власністю народного депутата України Василя ЧЕРВОНІЯ. У зв’язку з цим довірена особа кандидата у Президенти України Віктора ЯНУКОВИЧА Раїса БОГАТИРЬОВА попросила суд встановити факт використання В.ЮЩЕНКОМ інших коштів, а не з виборчого фонду. Печерський суд задовольнив її прохання.

Прес-служба штабу В.ЮЩЕНКА заявляє, що “підстави для задоволення заяви - штучні, а рішення винесено з численними порушеннями як виборчого, так і цивільно-процесуального закону”.

“За висновками експертів, головуюча на засіданні суддя Олена КАФІДОВА, виносячи рішення, змішала в одній скарзі вимоги гл.12 Закону України "Про вибори Президента України" та ст.254 і гл.37 Цивільно-процесуального кодексу. Не доведеним виявився і факт участі безпосередньо В.ЮЩЕНКА у фінансуванні поза виборчим фондом осіб щодо ведення передвиборної агітації на користь будь-якого кандидата, в тому числі і самого В.ЮЩЕНКА. Крім того, суд не дослідив фактів взаємодії В.ЮЩЕНКА з іншими особами, які ведуть агітацію”, - повідомили у прес-службі Центрального штабу В.ЮЩЕНКА.

“Такими рішеннями можна будь-яку листівку з агітацією за В.ЮЩЕНКА, розповсюдженою з порушенням закону, в тому числі і опонентами кандидата в Президенти, вважати агітацією, профінансованою із приватних коштів, а не виборчого фонду, та звинуватити в цьому В.ЮЩЕНКА. Тому факт правопорушення, встановлений судом щодо В.ЮЩЕНКА, та відповідні висновки суду є некоректними, хибними, незаконними і такими, що у судовому порядку підлягають визнанню неправомірними”, - вважає довірена особа В.ЮЩЕНКА в загальнодержавному виборчому окрузі Микола КАТЕРИНЧУК.

“Попри відсутності причинно-наслідкового зв''язку між діями кандидата в Президенти В.ЮЩЕНКА та іншою особою з його приватним майном, суд вважає такий факт доведеним без відповідного обгрунтування у рішенні та заслуховування заперечень представника В.ЮЩЕНКА”, - повідомили у прес-службі штабу. “До того ж кандидат в Президенти жодним чином не був повідомлений про розгляд заяви (не скарги) не менш ніж за п''ять днів на підставі повістки, а не будь-якого іншого повідомлення”, - зазначили у прес-службі.

М.КАТЕРИНЧУК нагадав, що “суд є відповідальним за винесення явно незаконних рішень”. "Складається враження, що суд, аби домогтися свого, вирішив штучно поєднати найсприятливіші умови виборчого закону та цивільно-процесуального закону, щоб за відсутності кандидата в Президенти, який на той час перебував на лікуванні в Австрії та повернувся до Києва лише о 18.00 18 вересня, прийняти явно незаконне рішення", - заявив він.

Довірені особи В.ЮЩЕНКА оскаржуватимуть рішення, щоб довести хибність позиції суду та упередженість судового розгляду.

УНІАН

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG