Доступність посилання

ТОП новини

Перебування Леоніда Кучми на Дніпропетровщині.


Михайло Снігур

Київ, 23 вересня 2004 - Поїздка Леоніда Кучми на Дніпропетровщину розпочалася з Павлограда, де вирішувалися питання реалізації державної програми з утилізації твердого ракетного палива зі стратегічних ракет СС-24.

Після заяви сенатора Роберта Лугара, зробленої ним у Києві на початку вересня, ставлення США до фінансування робіт з утилізації ракетного палива в Україні визначилося остаточно. Сполучені Штати не фінансуватимуть ці роботи, якщо Україна не погодиться спалити усі 5 тисяч тон палива, накопиченого у Павлограді. Україна на цю пропозицію не пристає і наполягає на продовженні робіт з гідровимивання палива з ракетних корпусів. Після наради, проведеної у Павлограді 22-го вересня, остаточно визначилася і українська сторона – роботи з утилізації палива способом гідровимивання будуть профінансовані з бюджету України. Як повідомив після проведеної наради Леонід Кучма, на нараді вирішене питання фінансування робіт у 2004-му році. У державному бюджеті на наступний рік передбачене фінансування, достатнє для побудови промислової установки утилізації палива. Усі 5 тисяч тонн палива по тому будуть утилізовагні протягом 2-х-3-х років. Вартість усієї програми становитиме 200 мільйонів гривень.

Генеральний директор Павлоградського хімічного заводу Леонід Шиман повідомив, що після завершення робіт з утилізації палива з ракет СС-24 утилізуватимуться 17 тисяч тонн твердого палива з оперативно-тактичних, зенітних та інших ракет, термін зберігання яких закінчується. Все паливо буде використане у складі вибухівки для гірничих робіт.

Висловивши невдоволення тим, як виконані травневі рішення Ради з національної безпеки і оборони з проблеми утилізації твердого ракетного палива і відповідний указ, президент повідомив про ухвалений на нараді організаційний висновок: “ Я приймаю відставку міністра оборони Марчука за те, що діється тут не так, як треба робити це по державному.”

Відповідаючи на запитання журналістів, Леонід Кучма охарактеризував ситуацію у Верховній Раді як таку, що логічно витікає з неприйняття рішення про конституційну реформу. На думку президента, відсутність у Конституції положень про парламентську більшість та коаліційний уряд призводить до популізму, нестійкості парламентських груп та до відсутності відповідальності депутатів за ухвалення законодавчих актів.

Характеризуючи вибори президента України, леонід Кучма зазначив: “Це будуть найбрудніші вибори за всю історію незалежної України. І ті, як кажуть, засоби, механізми, які використовують у виборчій кампанії дехто з кандидатів, вони з будь-якої точки зору по меншій мірі аморальні. У мене складається таке враження, що практично усі кандидати в президенти роблять вигляд, що обирають самодєржца всія України, що немає Конституції, якої він повинен дотримуватися, що нема уряду, з яким він повинен працювати, що нема парламенту. Такі суми називають і пенсії і заробітної плати... Я не вважаю це навіть популізмом. Це щось набагато гірше.”

Спростовуючи прогнози щодо передчасного припинення своїх повноважень, Леонід Кучма сказав: “Я хочу насамперед заявити, що я від дзвінка до дзвінка, від інаугурації 99-го року до інаугурації наступного президента у цьому році.”

У програмі перебування Леоніда Кучми на Дніпропетровщині – відвідини Дніпровського машинобудівного заводу і конструкторського бюро “Дніпровське”, обласної фізіотерапевтичної лікарні “Солоний Лиман”, Національного університету та участь у відкритті Центру здоров’я жінки лікарні Придніпровської залізниці.
XS
SM
MD
LG