Доступність посилання

ТОП новини

Заява Януковича про небезпеку вступу до НАТО суперечить курсові України на євроінтеграцію. Якщо його правильно процитували.


Славко Волинський

Брюссель, 28 серпня 2004 – Заява прем’єр-міністра України й кандидата на Президента Віктора Януковича про те, що Україна може втратити військово-промисловий комплекс, якщо будуватиме свою політику, ґрунтуючись на прагненні вступити до НАТО, не пройшла і повз увагу самих представників НАТО. Із такою заявою, за повідомленнями з Росії, Янукович виступив на зустрічі з представниками російських засобів інформації в понеділок у Києві. За словами Януковича, як їх цитують російські журналісти, через необхідність запроваджувати стандарти НАТО Україні доведеться закривати свої військові заводи й купувати техніку на Заході.

Високопосадовий офіційний представник альянсу на прохання радіо «Свобода» прокоментувати цю заяву на умовах анонімності сказав, що політичне керівництво альянсу чекає на перевірену інформацію від своїх дипломатів із Києва. Але якщо вірити повідомленням російських мас-медіа, додав чинник НАТО, то заява пана Януковича суперечить проголошеному офіційним Києвом стратегічному курсові України на інтеграцію в євроатлантичні структури, де визначальну роль якраз відіграє Північноатлантичний союз.

По-друге, зауважив представник НАТО, щодо іншої заяви пана Януковича про те, що «систему європейської безпеки не можна будувати без Росії», то НАТО з цим цілковито погоджується, і саме для цієї мети альянс створив із Росією спеціальну «Раду НАТО–Росія», у форматі якої сторони успішно співпрацюють. Але це ніяк не заперечує і тіснішої співпраці між НАТО і Україною в рамках «Хартії про особливе партнерство».

І, нарешті, стосовно технічних стандартів НАТО, наголосив офіційний представник альянсу, то «НАТО нікому зі своїх партнерів не диктує, яку зброю повинна виробляти або купувати та чи інша держава. Тому заяви пана Януковича про загрозу військово-промисловому комплексові України в разі її вступу до НАТО для представників альянсу поки що незрозумілі. Це якийсь нонсенс, сказав мій співрозмовник, тим більше, що реформування збройних сил України і питання стандартизації регулярно обговорюється сторонами на експертному і найвищому рівнях».

Офіційну оцінку заяв прем’єр-міністра України з цього приводу, повідомив радіо «Свобода» представник НАТО, альянс зможе дати і оприлюднити вже в середу.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG