Доступність посилання

ТОП новини

Російський капітал скуповує Крим, тоді як росіяни проти того, щоб українці купували їхні підприємства.


Володимир Притула

Симферополь, 29 вересня 2004 - Останнім часом в українській пресі наводиться чимало фактів того, як російський бізнес скуповує українські підприємства. Російський капітал інвестує в Україну значні кошти, встановивши свій контроль над частиною стратегічних галузей української економіки. Тим часом скромні спроби українських підприємців вийти на російські ринки інвесторами зазнають спротиву з боку росіян.

Крим для вкладання російських капіталів - дуже привабливий регіон України, так нещодавно заявив губернатор Івановської області Росії Володимир Тихонов, який з діловим візитом відвідав Симферополь. І росіяни досить активно вкладають свої гроші, насамперед, у курортно-рекреаційну сферу півострова. За урядовими даними, близько 50% усіх іноземних інвестицій, котрі надходять до Криму , російські. А за даними від незалежних експертів, росіяни офіційно чи неофіційно вже володіють третиною всіх санаторно-курортних та готельних закладів автономії, і цей процес триває.

Тим часом кримська філія російської інформаційно-аналітичної агенції „Новий регіон” оприлюднила цікаву інформацію під назвою

„Переважна більшість уральців виступає проти скупки свердловських заводів українськими фінансово-промисловими групами”.

Про це свідчать результати опитування, яке упродовж місяця проводила агенція у Свердловській області Росії. Приводом для дослідження громадської думки став факт придбання українською групою «Приват» Алапаєвського металургійного заводу. Як пише агенція, придбання «Приватом» цього підприємства знаменує початок масової скупки уральських заводів підприємцями із сусідньої держави.

І ґрунтом подібної впевненості стала інформація із саміту зі створення Єдиного економічного простору за участі президентів Росії та України, який відбувся в Ялті в липні нинішнього року. Мовляв, там глави українських фінансово-промислових груп, що входили до делегації Леоніда Кучми, лобіювали можливість придбання низки промислових активів на території Росії.

Саме після цього в Єкатеринбурзі з’явилася інформація про існування плану, за яким у найближчі півтора року українські капіталісти займуться скупкою низки великих російських промислових потужностей на Уралі, в тому числі стратегічних.

„Новий регіон” стверджує, що серед потенційних покупців частіше називають групи «Приват» (власники – Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов), «Інтерпайп» (Віктор Пінчук) і «Система капітал менеджмент» (Ринат Ахметов).

Відповідаючи на запитання про те, чим загрожує скупка уральських заводів українськими ФПГ, майже 70% респондентів розцінили цей факт як загрозу для економіки і безпеки Росії. Ще 20% переконані, що «тенденція насторожує». І тілько 10% опитаних росіян побачили у приході українських підприємців «позитивний факт початку інтеграції двох країн», - повідомила кримська філія російської інформаційно-аналітичної агенції „Новий регіон”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG