Доступність посилання

ТОП новини

МЗС ЗАПЕВНЯЄ, ЩО ВСІ ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ ЗА КОРДОНОМ ЗМОЖУТЬ ПРОГОЛОСУВАТИ НА ПРЕЗИДЕНТСЬКИХ ВИБОРАХ.


МЗС України запевняє, що всі громадяни України за кордоном зможуть проголосувати на президентських виборах 31 жовтня.

Як передає кореспондент УНІАН, сьогодні на брифінгу керівник прес-служби МЗС України Маркіян ЛУБКІВСЬКИЙ запевнив: "Ми зможемо прийняти усіх виборців, які прийдуть проголосувати на виборах Президента України". Він назвав "хибною" думку, що 113 дільниць, які створені за кордоном, не зможуть прийняти понад 200 тис. громадян.

"Передаючи таку цифру до ЦВК, ми виходили з тієї кількості громадян, яка перебуває на консульському обліку в дипустановах України за кордоном. Людей, які можуть прийти голосувати, може бути і більше, ніж 200 тисяч, і всі ці 113 дільниць, які формуються, зможуть прийняти відповідну кількість людей. Тут проблеми абсолютно немає", - зазначив речник МЗС.

Водночас, за словами М.ЛУБКІВСЬКОГО, важко прогнозувати, скільки буде створено виборчих дільниць за кордоном. Він припустив, що їх може бути більше, ніж 113 (завершення формування виборчих дільниць закінчується за 7 днів до початку голосування).

М.ЛУБКІВСЬКИЙ також відзначив, що вибори як народних депутатів, так і Президента України уже не вперше проводяться на території українських закордонних установ. "Тому ми маємо відповідний досвід, знання і вміння і, виходячи з цього, ми забезпечимо виконання закону про вибори на території дипломатичних консульських установ України за кордоном", - сказав він.

Відповідаючи на запитання журналістів про можливість відкриття додаткових виборчих дільниць на території Молдови, М.ЛУБКІВСЬКИЙ повідомив, що МЗС України звернулося до молдовської сторони з проханням дозволити відкриття додаткових виборчих дільниць у місцях компактного проживання українців. За його словами, молдовська сторона не заперечує проти відкриття на території Молдови додаткових дільниць.

UNIAN

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG