Доступність посилання

ТОП новини

Концерт “Соляна симфонія”.


Тарас Марусик

Київ, 4 жовтня 2004 року.

Тарас Марусик

2-го жовтня 2004-го року в соляній шахті міста Соледара Донецької области відбувся концерт “Соляна симфонія”, організований з ініціативи торгового радника Посольства Австрії в Україні і місцевої влади. Вперше в Україні концерт проходив на глибині 300 м під землею у шахті, довжина якої становить 120 метрів, а висота майже 30 метрів.

Концерт став презентацією Донбаського симфонічного оркестру за участю відомої оперної співачки, солістки Віденської опери Вікторії Лук’янець та австрійського диригента і композитора Курта Шміда.

На прес-конференції після концерту Вікторія Лук’янець сказала:

Вікторія Лук’янець

Дуже несподіваний цей досвід. Ніколи в мене ще такого не було. Як, напевне, у всіх, хто сьогодні брав участь в концерті. Але дихалося на повні груди і співалося добре. Я думаю, що вам також сподобалося.

Звучить уривок з відомого твору Мирослава Скорика “Мелодія” у виконанні Донбаського симфонічного оркестру.

Тарас Марусик

Цей колектив створений на базі Луганського симфонічного оркестру із залученням виконавців з інших областей.

Ось що відповів на запитання радіо “Свобода” головний диригент оркестру Курт Шмід, чому він обрав Україну?

Курт Шмід

Винуватцем цього є пан Ґесль, торговий радник Посольства Австрії в Україні, який витягнув мене з Відня і привіз в Україну.

Тарас Марусик

Крістіан Ґесль допоміг Куртові Шміду попрацювати з шістьма різними українськими оркестрами, і коли три роки тому Луганський симфонічний оркестр шукав музиканта на посаду головного диригента, про це дізнався Курт Шмід і після відповідних переговорів очолив музичний колектив.

Я запитав торгового радника Посольства Австрії в Україні, кому належала ідея проведення концерту на глибині майже 300 метрів?

Говорить Крістіан Гесль.

Крістіан Гесль

Це була спільна ідея, моя і губернатора области, який розповів мені про цю соляну шахту.

Тарас Марусик

Коли пан Ґесль побував там, він зрозумів, що це ідеальне місце не лише для концерту, але й для презентації України і, зокрема, Донецької области на Заході. З цією метою на концерт були запрошені австрійські та українські бізнесмени і журналісти з кількох країн Європи, оскільки, як зазначив пан Ґесль, він зацікавлений, щоб в Україну приїхали, передовсім, бізнесмени з Австрії і розвивали економічні взаємини з Україною.

Учасники цієї унікальної акції, яку місцева влада збирається подати в Книгу рекордів Ґінесса, якщо виявиться, що концерт відбувся найглибше під землею, одержали можливість насолодитися не тільки музичними шедеврами, але й скуштувати вишукані страви від Ґотфріда Ґанстерера, який є шеф-кухарем австрійського освітнього центру “Модуль”.

Говорить “культурний посол Австрії”, а саме так називають Ґотфріда Ґанстерера.

Ґотфрід Ґанстерер

Сьогодні пішло десь тисячу тортів, 150 метрів яблучного пирога штруделя, близько 400-сот порцій гуляшу. Звичайно, найпопулярнішими були справжні сосиски “захер”.

Тарас Марусик

З українською кухнею Ґотфрід Ґанстерер планує познайомитися під час своєї відпустки в Україні, куди його запрошує торговий радник Посольства Австрії.

Звучить арія Цариці ночі з опери Моцарта “Чарівна флейта” у виконанні Вікторії Лук’янець

Тарас Марусик

Вікторія Лук’янець про концерт.

Вікторія Лук’янець

Я хочу сказати, що рідко так буваю, повірте мені, у такому багатогранному творчому житті, коли не тільки люди роблять спільну справу, люди займаються музикою, але й коли душі об’єднуються. Це той самий рідкісний випадок, коли ще й приємно бути з цими людьми. А це дуже важливо, тому що їздиш по всьому світу і буває іноді самотньо, а тому, коли це ще й реалізовується професійно, то це велика радість, як на мене, як на професіонала.

Тарас Марусик

Вікторія Лук’янець повідомила також, що співпраця з Донбаським симфонічним оркестром і диригентом Куртом Шмідом продовжиться. Зокрема, на 15-те квітня 2005-го року запланований концерт в Національній опері України.

Звучать оплески

Тарас Марусик

Ось так публіка прийняла арію Сюзанни з іще однієї опери Моцарта “Весілля Фіґаро” у виконанні Вікторії Лук’янець.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG