Доступність посилання

ТОП новини

Наші та інші.


Михайло Снігур

Олександр Моліверов
Дніпропетровськ, 11 жовтня 2004 - Довірена особа Олександра Мороза у 27-му Бабушкінському виборчому окрузі Олександр Моліверов провів у Дніпропетровську прес-конференцію. Йшлося про рішення Дніпропетровського апеляційного суду, який задовольнив вимогу про включення до складу одної з дільничних комісій представників Соцпартії. Проте у перебігу прес-конференції з’ясувалися певні подробиці формування виборчої комісії і був оприлюднений вельми цікавий документ.

Олександр Моліверов був змушений звернутися до суду з причини відмови територіальної виборчої комісії 27-го округу включити до складу 56-ї дільничної комісії на виконання Закону про вибори Президента в Україні двох представників Соціалістичної партії згідно з квотою, яка визначає пропорційне представництво різних кандидатів на пост Президента України у виборчих комісіях.

Суд скаргу задовольнив, соціалісти увійшли до складу комісії. Проте у перебігу розгляду скарги з’ясувалися певні подробиці. Заступник голови територіальної виборчої комісії 27-го округу пан Гамалій заявив, і його слова були внесені до протоколу судового засідання, що комісія була сформована згідно зі списком, переданим йому головою Бабушкінського райвиконкому.

Крім того, у суді з’ясувалося, що керівники територіальної комісії і двоє її членів є посадовими особами відділів і служб райвиконкому. Голова комісії Ганна Матвійчук – одна з керівників Бабушкінського районного центру соціального обслуговування одиноких і непрацездатних, заступник голови Володимир Гамалій – заступник голови Бабушкінського центру позашкільної роботи, члени комісії Олена Бабенко і Станіслав Маковєєв – співробітники районного відділу освіти і житлово-комунального відділу райвиконкому.

Олександр Моліверов також продемонстрував документ, взятий зі столу голови територіальної комісії. “Цей документ таємно вилучений нашим представником у 24-му окрузі, і хто його склав, ми відповіді не отримаємо. Це територіальна комісія звітувала перед вищою структурою”,-сказав Олександр Моліверов.

Документ без печатки і підписів являє собою зведені дані щодо складу дільничних виборчих комісій на території виборчого округу і має назву “Якісний склад ДВК територіального виборчого округу номер 24”.

Привертають увагу розділи цієї довідки - загальна кількість членів комісії та кількість членів, що належать до, згідно з документом, більшості, болота і опозиції. Окремо у відповідних графах позначена кількість керівників комісій.

Цікавою є однаковість складу комісій за такою класифікацією : при загальній кількості членів кожної з 29-ти дільничних комісій округу від 28 до 30 до «болота» віднесені 1-2, до опозиції - від 7 до 9. Решта, за класифікацією складачів документу, належить до більшості. Відсутність будь-яких реквізитів викликала сумнів у автентичності документа.

Але цими днями кореспонденту радіо “Свобода” був переданий ще один документ, який свідчить про автентичність довідки, продемонстрованої Олександром Моліверовим. Цей другий документ ,за словами особи, що його передала, походить зі сформованого обласною адміністрацією так званого тіньового штабу Віктора Януковича, що міститься на четвертому поверсі Дніпропетровського ділового центру. Це довідка, подібна до першої. Вона має назву «Інформація про якісний склад ДВК у територіальних виборчих округах Дніпропетровської області».

У довідці окремо по кожному виборчому округу і загалом по області зазначені кількість виборчих дільниць, кількість членів ДВК з розбивкою на більшість, “болото” і опозицію. Те саме для керівного складу ДВК: розділ «якісний склад», де у стовпчиках «Голови комісій», «Заступники голів комісій», «Секретарі комісій» ,у загальній графі «кількість керівного складу ДВК» є два розділи : «Наші» та «Інші».

Згідно з цією довідкою, у Дніпропетровській області на 1743 виборчих дільницях, де голосуватимуть 2 729 620 виборців, з 65 981 членів дільничних комісій 76% належать до більшості, близько 4% до «болота» і близько 20% до опозиції. З 5226 керівників ДВК близько 79% - більшість, близько 3% - «болото» і близько 19% - опозиція.

У графі «Якісний склад» серед голів комісій 1437 віднесені до «наших» і 305 до «інших», серед заступників голів «наших» 1268, «інших» 475, серед секретарів 1406 «наші», 338 «інші». Усього у керівному складі комісій у області числяться 4111 «наших» і 1118 «інших».

Зміст і специфічна термінологія документу свідчать про те, що він міг бути виготовлений у штабі одного з кандидатів на пост Президента, працівники якого сприймають як «наших» тих, хто не належить до опозиції, і як «інших» – опозицію. Документ має конфронтаційний характер і його особливості змушують до висновку, що метою його складання може бути оцінка можливості впливу на керівний склад і членів виборчих комісій.
XS
SM
MD
LG