Доступність посилання

ТОП новини

Заступник мера Івано-Франківська вважає, що після виборів до влади на місцевому рівні повинні прийти нові люди.


Іван Костюк

Івано-Франківськ, 12 жовтня 2004 - Заступник мера Івано-Франківська з економічних питань голова обласної організації партії “Реформи і порядок” Олег Синютка вважає, що після президентських виборів до влади на місцевому рівні повинні прийти нові люди. Саме вони, на його переконання, повинні бути здатними приймати самостійно рішення і діяти в інтересах територіальних громад. Дотепер чимало керівників місцевого рівня, на думку віце-мера Івано-Франківська, не здатні брати на себе відповідальність.

Незважаючи на те, що обласний центр Прикарпаття з року в рік перемагає на всеукраїнських конкурсах реконструкції та модернізації міст, заступник мера Івано-Франківська з економічних питань Олег Синютка переконаний, що в Івано-Франківську в кожній сфері життєдіяльності міста чимало невирішених проблем. Про це він заявив учасникам місцевого прес-клубу реформ.

Несподівано Олег Синютка також заявив про те, що він категоричний противник суцільної забудови міста, яка зараз ведеться в Івано-Франківську. Варто зауважити, що упродовж останніх двох років іванофранківці постійно нарікають на те, що в центрі міста забудовується кожен вільний майданчик. З цього приводу Олег Синютка зауважив:

“Я є категоричним противником такої надмірної, як на мою думку, забудови центральної частини міста. І я не бачу жодних аргументів, які б могли мене переконати особисто в тому, що будь-які вільні ділянки в центральній частині міста треба перетворити із зелених зон в забудову, в кам”яниці. Я думаю, що це безперспективний шлях розвитку”.

Водночас Олег Синютка повідомив журналістам дещо парадоксальну інформацію. Виявляється, незважаючи на те, що центральна частина Івано-Франківська всуціль забудовується, у місті порівняно із сусідніми обласними центрами продана найменша кількість земельних ділянок. Чи не найгострішою проблемою для міста, на переконання заступника мера з економічних питань, є робота комунального господарства.

З одного боку, мешканці міста заборгували комунальникам близько 20 мільйонів гривень перед початком опалювального сезону. З іншого боку, комунальники надають настільки неякісні послуги, що люди відмовляються за них платити. Коментуючи таку ситуацію, Олег Синютка наголосив:

“Зрозумійте, є проблема психіки цих людей. Це дуже гостра проблема. Але ці люди не вважають, що сьогодні є пониження температури і людям можна дати тепло. Я думаю, ніхто не проти заплатити, щоб у нього в квартирі було тепло”.

Але, як заявляє заступник мера Івано-Франківська з економічних питань, навіть на муніципальному рівні потрібно негайно змінювати керівників. До управління господарством повинні прийти люди, здатні до самостійних рішень. Олег Синютка навів цілий ряд прикладів, як безнадійні з великою фінансовою заборгованістю підприємства молоді нові керівники виводили у розряд найприбутковіших.

Після президентських виборів, на переконання Олега Синютки (а він водночас є головою обласної організації партії “Реформи і порядок”) за умови перемоги Віктора Ющенка процес зміни психології керівних кадрів повинен стати домінуючим. Якщо бездарні керівники не захочуть вчитися працювати відповідно до ринкових умов, їх треба негайно змінювати на тих, хто вміє працювати задля користі місцевої громади та держави.
XS
SM
MD
LG