Доступність посилання

ТОП новини

Сполучені Штати Америки виступили в четвер із новим закликом до вільних і справедливих президентських виборів в Україні.


Сергій Драчук

Прага, 14 жовтня 2004 - США глибоко розчаровані, що дотепер президентська кампанія не відповідає міжнародним стандартам, мовиться в заяві Державного департаменту. Йдеться про розганяння демонстрацій опозиції, затикання рота незалежним засобам інформації, зловживання «адміністративним ресурсом» та інші серйозні порушення. На думку США, ці порушення ставлять під сумнів відданість української влади її зобов’язанням у галузі демократії.

США закликають українську владу негайно покласти край порушенням демократичних норм, які тривають і далі, дати українцям змогу зробити вільний вибір і дбайливо дотримуватися міжнародно визнаних стандартів підрахунку голосів і реєстрації результатів у день виборів. США також закликають дати спостерігачам, і українським, і міжнародним, повний доступ до всіх процесів у перебігу кампанії і власне виборів.

Як мовиться в заяві Держдепартаменту, США й далі зобов’язуються підтримувати майбутнє існування України як частини євроатлантичної спільноти. США готові співпрацювати з будь-яким кандидатом, який виграє вільні й справедливі вибори, і робити швидкий поступ у багатьох важливих для України питаннях.

Водночас, попереджає Держдепартамент у своїй заяві, якщо вибори все-таки не відповідатимуть демократичним стандартам, Україна не зможе реалістично очікувати на втілення своїх прагнень. У такому разі США також муситимуть переглянути свої взаємини з тими, хто братиме участь у виборчих шахрайствах і маніпуляціях, застерігають Сполучені Штати.

У заяві США закликають українців скористатися з виборів як із можливості зміцнити законне місце їхньої держави в спільноті демократичних держав.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG