Доступність посилання

ТОП новини

ВИБОРЧА КАМПАНІЯ В УКРАЇНІ НЕ СТАЛА “КАМПАНІЄЮ ЗМАГАННЯ ПРОГРАМ КАНДИДАТІВ” – ФОРУМ МОНІТОРИНГОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ.


Члени Форуму громадських моніторингових організацій “Новий вибір України”, до якої входить Український незалежний центр політичних досліджень, Інститут політики, громадська організація “Українське демократичне коло”, відзначають, що нинішні президентські вибори в Україні “не стали кампанією змагань виборчих програм кандидатів у Президенти”.

Про це вони заявили сьогодні на прес-конференції в агентстві УНІАН.

Як сказала керівник програм громадянського суспільства УНПД Юлія ТИЩЕНКО, “ці вибори, на жаль, не стали якоюсь дискусією щодо програм кандидатів, змаганням чи конкурсом програм”. Крім того, наголосила вона, багато хто з самих кандидатів не досить відповідально ставиться до того, що декларує у своїй виборчій програмі, є навіть такі кандидати, які вже брали участь у попередній президентській гонці і просто “методом перестановки фраз перенесли програму тих виборів на ці”.

При цьому Ю.ТИЩЕНКО додала, що “нинішні програми кандидатів на головний державний пост більше нагадують згустки різноманітних соціальних пропозицій, але в них немає головного – не окреслено механізм реалізації задекларованих змін”.

Вона відзначила, що на відміну від президентських перегонів 1999 року ця кампанія “перетворилася на суцільні соціальні обіцянки: якщо раніше це було притаманно для лівих сил, то сьогодні про це заявляють всі кандидати”. У зв’язку з цим Ю.ТИЩЕНКО висловила сподівання, що в подальшому політики ставитимуться до виконання своїх обіцянок відповідальніше і змагатимуться саме своїми виборчими програмами. Водночас вона висловила жаль, що в Україні не створено інституту суспільного моніторингу за виконанням кандидатами на політичні посади своїх обіцянок.

У свою чергу експерт Інституту політики Роман ДМИТРУК повідомив, що відповідно до соціологічних досліджень лише 15% виборців заявляють, що вони мають достатньо інформації щодо кандидатів.

“Поінформованість у цьому питанні є дуже важливим чинником, щоб зробити зважений вибір”, - наголосив виконавчий директор ГО “Українське демократичне коло” Сергій СТУКАЛО. Переважна більшість виборців, обираючи свого кандидата, робить це насамперед керуючись трьома показниками: біографією, успішною політичною діяльністю у минулому та фінансовими можливостями, а вже потім - тезами виборчої програми.

У зв’язку з цим члени “Нового вибору України” видали брошуру, у якій досить детально викладені біографії усіх претендентів на президентський пост та їхніх родин, громадська діяльність.

Відповідаючи на питання щодо можливості дестабілізації ситуації до і після виборів, учасники прес-конференції були одностайні у тому, що такий варіант розвитку подій цілком реальний. “Аннушка уже разлила масло”, - висловила загальну думку своїх колег Ю.ТИЩЕНКО.

На її переконання, не виключено, що протистояння, яке може виникнути, відбуватиметься не лише за регіональним розподілом держави, але й за національною ознакою. Однією з ”куль”, які підштовхують до розколу в суспільстві, зазначили учасники прес-конференції, стала заява Віктора ЯНУКОВИЧА про надання російській мові статусу офіційної. “Важко прогнозувати, які ще “кулі” запустять виборчі штаби кандидатів”, - наголосили вони.

УНІАН

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG