Доступність посилання

ТОП новини

Буш веде перед у передвиборчому змаганні з Керрі.


Юрій Дулерайн

Нью-Йорк, 20 жовтня 2004 - Передвиборчі перегони у Сполучених Штатах вийшли на фінішну пряму. Президент Джордж Буш, кандидат республіканців, дещо випереджає свого суперника сенатора Джона Керрі, кандидата від Демократичної партії.

До виборів, які відбудуться у перший вівторок листопада, залишається два тижні. Обидва кандидати у карколомному темпі їздять по штатах з найбільшою кількістю тих виборців, які досі не зробили остаточного вибору.

Виступаючи у Сидар-Рапидс, штат Айова, Буш заявив, що сенатор Керрі сповідує застарілий варіант лівого лібералізму, і це заважає йому усвідомити необхідність реформ систем народної освіти, охорони здоров’я, соціального забезпечення. Керрі, за словами Буша, “не в змозі визнати реальності сьогоднішнього світу”. Закинувши суперникові те, що за 20 років перебування в Сенаті він 98 разів голосував за підвищення податків, якими фінансуються нові урядові програми, Буш підкреслив, що в нього інший послужний список. Він не вірить у великий уряд, який намагається керувати життям людей. “Я вірю лише в таку політику, яка дозволяє людям поліпшувати власне життя”, - сказав Буш.

Зі свого боку Керрі стверджував, виступаючи у Мілуокі, штат Висконсин, що скорочення податків було вигідне лише найбагатшим американцям, прошаркові в 1% населення. Керрі заявив, що Буш далекий від усвідомлення матеріальних труднощів середнього класу Америки. “Ціни підвищуються,- казав Керрі,- заробітки скорочуються, а нам кажуть : не турбуйтеся, наша економіка найсильніша у світі”.

Попри оптимістичні прогнози керівників передвиборчої кампанії сенатора Керрі, останні опитування громадської думки показують, що президент Буш випереджає свого суперника на кілька відсотків. Процент невеликий, він показує, наскільки змагання за Білий дім є поєдинком рівних. Опитування, щойно проведене газетою “The Washington Post”, показує, що попри успішне проведення сенатором Керрі президентських дебатів, президент Буш зберігає лідерство у перегонах. На його боці половина усіх зареєстрованих виборців. За Керрі 47 %.

Перед першими дебатами 30 вересня Буш випереджав Керрі на 6 %. В очах виборців Буш значно надійнгіший від Керрі в ділянці війни з міжнародним тероризмом, а більшість виборців вважає саме загрозу тероризму проблемою номер один. Керрі приваблює тих, хто проти війни в Іраку і більше стурбований економічними питаннями.

Майже половина всіх виборців (46 %) вважає Керрі “надто ліберальним”. 36 % виборців вважають Буша “надто консервативним”.

Але всі погоджуються на тому, що ці президентські вибори – найважливіші за останні десятиріччя. Разом з тим на перші екрани Америки вийшов новий ляльковий мультик “Команда “Америка” – поліція світу”, веселий, неможливо вульгарний і політично некоректний. Він висміює все : від арабських терористів до північнокорейського диктатора Кім Чен Іра, від ЦРУ і його командосів до голівудських кінозірок Алека Болдуїна, Сюзан Сарандон, Тіма Робінса, Шона Пенна, Мата Деймона з їхніми антивоєннми виступами.

Фільм іде з великим успіхом.
XS
SM
MD
LG