Доступність посилання

ТОП новини

Передвиборча ситуація на Прикарпатті.


Іван Костюк

Івано-Франківськ, 21 жовтня 2004 - Вітчизняні та міжнародні спостерігачі відзначають, що ситуація, яка склалася на Прикарпатті напередодні президентських виборів, характеризується чи не найбільшою стабільністю та демократичністю серед усіх реґіонів держави. На цьому, зокрема, наголосив голова місії ОБСЄ, яка здійснює спостереження за президентськими виборами в Україні.

На Прикарпатті за тиждень до виборів планують провести передвиборчі дебати між уповноваженими представниками кандидатів на посаду Президента України. Як зауважують незалежні спостерігачі, зокрема Комітету виборців України, ця акція мала б додати певної гостроти перебігу передвиборчих перегонів у реґіоні. Дотепер найбільшою проблемою на Івано-Франківщині в ході президентської виборчої кампанії залишається несформованість дільничих виборчих комісій та уточнення списків виборців.

Що ж до агітаційної діяльності штабів претендентів на посаду Президента, то вона здійснюється безперешкодно. Відповідно штаби кандидатів не зазнають жодного тиску з боку влади та правоохоронних органів. Під час передвиборчих дебатів будуть представлені програми кандидатів на посаду Президента та обговорюватимуться актуальні для регіону проблеми.

Організатор, а ним виступив Інститут розвитку міста, сподівається, що дебати переростуть у гостру дискусію і продемонструють мешканцям області, на чию користь вони мали б віддати свої голоси. Днями перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Турчак зустрівся із послом Гертом Аренсом, головою Місії ОБСЄ, яка здійснює спосереження за виборами в Україні. Герт Аренс розповів про мету свого візиту на Івано-Франківщину, структуру спостерігачів, кількість осіб, які будуть представляти місію на президентських виборах. Він повідомив, що для них головне бути нейтральними до подій.

„Хто буде президентом України – це справа народу”, - наголосив Г.Аренс.

Він також зустрівся з представниками виборчих штабів В.Януковича і В.Ющенка. Посол подякував за добрі умови, які створені в області для спостерігачів місії і відзначив, що Івано-Франківщина позитивно відрізняється від інших областей держави щодо дотримання засад демократичності у веденні виборчої кампанії.

З іншого боку, спостерігачі також наголошують, що на роботу передвиборчих штабів та свідомість виборців впливає передвиборча істерія, яка організована владою в усій країні. Чи не найбільше розмов ведеться про зрив президентських виборів. І спостерігачі, зокрема представники КВУ, вважають, що такі чутки поширюються навмисне.
XS
SM
MD
LG