Доступність посилання

ТОП новини

Передвиборча ситуація.


Тарас Марусик

Київ, 29 жовтня 2004 - За два дні до президентських виборів події розвиваються в прискореному темпі. Те, що вчора було актуальним, сьогодні вже старіє. Так, довірена особа кандидата на пост Президента України Віктора Ющенка, народний депутат Микола Томенко сьогодні заявив, що штаб Ющенка вирішив відмовитися від заклику до людей зібратися в ніч виборів перед Центральною виборчої комісією. За даними Миколи Томенка, рецидивістів та осіб, що перебували покарання, збираються привозити в Київ як на спеціально орендованих автобусах, так і на додаткових потягах з усіх регіонів України.

Цікаво, що ще вранці, в сьогоднішньому прямому етері телеканалу “Ера”, кандидат на президентську посаду Віктор Ющенко закликав громадян України прийти о 20-ій годині вечора в неділю під свої виборчі дільниці або ж під ЦВК. Але найрезонанснішим місцем в його інтерв’ю були слова про те, що членам його сім''ї погрожують. Він, зокрема, сказав (цитую): “Я з вибаченням стою перед своєю мамою на колінах, тому що вона дивилася ось ці так звані новини від ICTV та інших програм. Вона стала жертвою тієї брехні, що йде від Кисельова та від інших каналів... Мені боляче від того, що моя старша дочка вагітна. Але запитайте, де вона сьогодні, скільки погроз вона одержала про викрадення в останні дні, де я її переховую?... Мої діти не ходять до школи, мої діти не ходять до дитячого садка, мої діти не ходять до інституту, тому що по кожному - ярлик: якщо ти з''явишся, тебе через три години не буде” (к. ц.). Віктор Ющенко наголосив, що так жити довго не можна, і так живе не тільки він.

Спростувань цих заяв Віктора Ющенка одержати не вдалося.

Іншою знаковою подією стало звільнення 7 журналістів “1+1” з телеканалу 28 жовтня. У своїй заяві вони зазначили, що не хочуть брати участи в інформаційній війні, яку влада розв''язала проти власного народу, намагаючись перемогти на президентських виборах шляхом залякування та сили. До речі, підписів мало бути понад 30. Як повідомив УНІАН, 28 жовтня генеральний директор телеканалу “Студія “1+1” Володимир Оселедчик заявив колективові про загрозу своєму життю та життю його родини і через це попросив не приєднуватися до акції журналістів проти тиску на них. Після цього більшість журналістів відкликали свої підписи з-під заяви.

А сьогодні Президент України Леонід Кучма, коментуючи заяву інших журналістів проти цензури, оприлюднену 28 жовтня, сказав, що якщо комусь із журналістів не подобається працювати на своєму телеканалі, то він повинен написати заяву і йти працювати в інше місце. За його словами, (цитую УНІАН) “у кожному ЗМІ - чи то канал, чи газета - є свій внутрішній статут, і якщо у цьому колективі кожен хоче працювати за своїм власним статутом, вибачте, такого не може бути, просто такого не існує” (к. ц.).

Отже, деякі крапки напередодні виборів поставлені. Залишається тільки проголосувати, скориставшись своїм конституційним правом.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG