Доступність посилання

ТОП новини

Одеська опозиція не вірить у обіцянки влади виправити недоліки.


Петро Каландирець

3 листопада в Одесі проведена прес - конференція керуючого справами виконавчого комітету Одеської міської Ради Володимира Лемзи. Тема - перший тур виборів Президента і недоліки, які він виявив.

Одним із найвагоміших недоліків, які були виявлені в Україні, і зокрема в Одесі, під час проведення виборів Президента, стала наявність не внесених до списків виборців громадян. Про це повідомив на прес- конференції у малому залі міськвиконкому керуючий справами виконавчого комітету Одеської міської Ради Володимир Лемза. Подібні недоліки досить часто зустрічали і виборці Одеси.

Журналістам стало відомо, що з метою уникнути подібних проблем під час другого туру голосування в Одесі утворена спеціальна комісія, яка з»ясує причини зникнення деяких виборців зі списків.

За словами Володимира Лемзи, серед причин, які призвели до згаданих проблем, може бути неналежне виконання обов`язків працівниками житлово-комунальних господарств, паспортистами та керівниками, які мають здійснювати контроль за цією роботою.

Цими днями керівники районних держадміністрацій міста організують обхід виборців з метою вдосконалення списків і передачі запрошень на виборчі дільниці для голосування під час проведення другого туру виборів Президента України. Громадянам, які не реалізували конституційне право віддати свій голос за бажаного для них кандидата у зв»язку з відсутністю їхніх приізвищ у списках виборців, будуть висловлені вибачення від районних та міської гілок влади.

За повідомленням прес-служби міської Ради, раніше такі проблеми практично не виникали, бо відсутні прізвища вносили у додаткові списки в день голосування. Нині, у зв»язку зі зміною законодавства, ця процедура ускладнена. Прізвище виборця можуть внести до списків не на виборчій дільниці, а лише після рішення територіальної виборчої комісії або суду.

Одеський міський голова Руслан Боделан
Тим часом Одеський міський голова Руслан Боделан уже підписав розпорядження про створення комісії з перевірки фактів не включення громадян до списків виборців для проведення голосування.

Згідно з цим розпорядженням, міському голові має бути надана інформація відносно перевірки фактів порушень виконавчими органами Одеської міськради під час підготовки до виборів Президента України і пропозицій відносно притягнення до відповідальності посадових осіб , які винні у цьому. Тим часом у Одеському обласному штабі Віктора Ющенка не вірять у щирість міської влади. Представник штабу Андрій Іщенко переконаний, що «саме міська влада зацікавлена у недоліках зі списками виборців, бо це дозволяє фальсифікувати результати голосування. Влада не здатна вирішити ці проблеми». Народний депутат України Юрій Кармазін вважає, що перший тур виборів Президента України в Одесі відзначився особливого розмаху фальсифікаціями.

Народний депутат України, лідер Партии захисників Вітчизни Юрій Кармазін
Юрій Кармазін: «У окрузі 137, у дільниці 80, центр якої - це Юридична академія і Президентом якої є Голова ЦВК Сергій Кивалов, який виділяв автобуси на зустріч з Януковичем і посилав туди своїх студентів, навіть там з 1200 учасників голосування 600 виборців були за додатковими списками. Про які можна говорити узгодження, перевірки списків і так далі?.. І це при тому, що там нові будинки не будували, на території цієї дільниці. Я кожен будинок там знаю. І так у цілій Одесі.

Саме міська влада приклала руку до фальсифікацій, які допущені. Через те, що активісти Партії регіонів і міської адміністрації давали виборчій комісії, від так званих «технічних кандидатів», кандидатури. І ці кандидатури подекуди мали прізвища, які фігурують у справі, пов»язаній з розслідуванням кримінальної справи щодо фальсифікації виборів у 2002 році до парламенту і Одеського міського голови.

Нами встановлені факти, коли членам виборчих дільниць вручалися по 400 гривен заплати за те, що вони забезпечать правильний результат».
За словами народного депутата України, лідера Партії захисників Вітчизни Юрія Кармазіна, «міський голова Одеси мав би вибачитися перед мешканцями Одеси за те, що він допустив таке знущання над членами виборчих комісій, які теж були подекуди у жахливих умовах. Вони працювали у непристосованих приміщеннях. Зокрема, у окремих дільницях, де були протягом дня до 50 спостерігачів, не було жодного вікна. Це викликало невдоволення людей. Я вже не кажу про так звані «закриті» дільниці, на яких виявлені значні фальсифікації».
XS
SM
MD
LG