Доступність посилання

ТОП новини

На Прикарпатті влада чинить масовий тиск на виборців.


Іван Костюк

Івано-Франківськ, 16 листопада 2004 - Керівництво Івано-Франківського обласного штабу Віктора Ющенка заявило, що виборці Прикарпаття почали звертатися до них із численними заявами, в яких повідомляють про факти жорсткого тиску на них з боку владних структур. Причина цього – масова підтримка галичанами кандидатури Віктора Ющенка у першому турі президентських виборів. Представники обласного штабу Віктора Ющенка закликали мешканців області проявити громадянську свідомість і не піддаватися на провокації влади.

Упродовж тижня на Прикарпатті різко посилився тиск на працівників підприємств, які безпосередньо підпорядковані київським структурам. Ідеться про підприємства нафто-газового комплексу, податкової адміністрації, фінансових органів, силових структур, підприємств “Укрзалізниці” та “Укрпошти”, вищих навчальних закладів, державних органів управління. У працівників цих структур вимагають отримати відкріпні посвідчення за місцем проживання і передати їх керівництву своїх підприємств. Про це заявили керівники Івано-Франківського обласного штабу Віктора Ющенка.

Вони оприлюднили заяву працівників Долинського газопереробного заводу, яку підписало 26 осіб. У заяві йдеться про те, що керівництво підприємства вимагає отримати на виборчих дільницях відкріпні талони і передати їх адміністрації. У випадку невиконання працівникам загрожує звільнення. Довірена особа по виборчому округу номер 89, до якого входить місто Долина, Василь Комар з цього приводу зауважив:

“Сьогодні Долинським районним штабом Віктора Ющенка, громадськістю Долини було пікетовано Долинський газопереробний завод, який входить у ВАТ “Укрнафта”, щоб сказати дирекції цього заводу, що “ні” такому свавіллю на підриємстві”.

Відповідна скарга за фактом порушення виборчих прав громадян передана до Долинського районного суду та прокуратури. Заступник голови обласної ради Романія Постолянюк заявила, що найактивнішу участь у кампанії тотального тиску на виборців бере участь обласна держадміністрація:

“Я сьогодні теж хочу констатувати факт, що працівниками обласної державної адміністрації проводиться великий тиск на відповідні свої районні служби, низові ланки”.

Водночас керівництво обласного штабу Віктора Ющенка закликало виборців Прикарпаття проявити громадянську свідомість і не піддаватися на провокації влади. Окреме звернення було також спрямоване до керівників державних підприємств, силових структур з проханням не виконувати злочинні розпорядження. Голова обласного штабу Віктора Ющенка Зіновій Шкутяк з цього приводу зауважив:

“Хочу, щоб ви передали тим керівникам, які сьогодні чесно відмовляються виконувати незаконні розпорядження. Навіть якщо вони будуть звільнені, всі люди будуть поновлені на роботі, буде створена спеціальна реабілітаційна комісія, яка реабілітує кожну людину, яка, вчинивши чесно, була звільнена з роботи. Усі будуть реабілітовані, ніхто не буде покараний за те, що вчинив чесно”.

Зіновій Шкутяк також повідомив, що спостерігачами на Східну Україну з Івано-Франківщини поїде не тисяча двісті, а дві з половиною тисячі осіб. Усе це люди, які з власної ініціативи їдуть спостерігати за перебігом виборів. Зараз обласний штаб змушений припинити набір спостерігачів, оскільки люди приходять і приходять, однак нема практичної можливості перевезти таку кількість спостерігачів на виборчі дільниці Східної України.
XS
SM
MD
LG