Доступність посилання

ТОП новини

Німецький депутат: причетним до маніпуляціям українським політкам слід заборонити в’їзд до ЄС.


Надія Кандиба

Німеччина, 23 листопада 2004 - Повідомлення про фальскифікацію результатів президентських виборів в Україні викликали обурення з боку німецьких політиків. Представники консервативної опозиції закликають ЄС вжити санкції проти тих представників української влади, які причетні до маніпуляцій.

Актуальна інформація, яка нині надходить з України, підтверджує припущення, що під час президентських виборів не обійшлося без широкомасштабних маніпуляцій – так коментують німецькі політики другий тур голосування в Україні. На безліч можливостей для підтасовки голосів під час проведення другого туру вказала в інтерв”ю радіостанції Deutschlandfunk член фракції соціал-демократів у Бундестазі Єлена Гоффманн. В Україні вона була в якості спостерігача від Ради Європи.

Серед іншого Гоффманн звернула увагу на інциденти з відкріпними талонами, проблеми зі списками, які були складені неточно, визнання бюлетенів недійсними, оскільки члени виборчих комісії, так би мовити, “забули” підписати списки для голосування. “Якщо Янукович завоював президентську посаду завдяки маніпуляціям, то це для України великий крок назад”, - сказала Єлена Гоффманн.

До засудження перебігу виборів в Україні, яке напередодні пролунало з боку Європейського союзу, приєднався і міністр закордонних справ Німеччини, представник партії “зелених” Йошка Фішер: “Зараз ми чекаємо на офіційний звіт від ОБСЄ. Але те, що нам досі доводилося чути, викликає у нас занепокоєння”, - сказав Фішер, коментуючи повідомлення про маніпуляції під час підрахунку голосів. Представник фракції опозиційних Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів Манфред Ґрунд закликав Брюссель заборонити в”їзд на територію країн ЄС тим українським політикам, які виявляться причетними до фальсифікацій. Ґрунд провів паралелі між нинішньою ситуацією в Україні та маніпуляціями, які мали місце під час виборів 1989-го року до місцевих органів влади в НДР.

“Досвід свідчить, що люди, які обійняли свої посади завдяки нечесним діям, не можуть довго втриматися в уряді”, - зауважив німецький депутат Манфред Ґрунд. У своїй заяві він піддав критиці також політику Європейського союзу та уряду Німеччини стосовно України. Німецький депутат від консервативної опозиції закинув демократичному світові, що той “бездіяльно і мовчки споглядав за тим, як Росія, попираючи право українського народу на самовизначення та його свободи, споруджує нову імперію”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG