Доступність посилання

ТОП новини

Результати Національного екзит-полу’2004: станом на 23.30 (оброблено 100 % анкет) Віктор Ющенко — 54 %, Віктор Янукович — 43 %. Проти обох — 3%.


21 листопада 2004

21 листопада під час другого туру виборів Президента України Консорціумом з проведення Національного екзит-полу’2004 на 460 виборчих дільницях було опитано близько 30000 осіб. За даними опитування, за Віктора Ющенка проголосували 54 % від тих, хто взяв участь у голосуванні, за Віктора Януковича — 43 %. Проти обох — 3%. Похибка не перевищує 2%. Рівень досягнутості — 73%.

Розподіл результатів за регіонами:

Західний (Волинська, Рівненська, Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Закарпатська, Чернівецька області): В.Ющенко — 90 %, В.Янукович — 9%

Західно-Центральний (м. Київ, Хмельницька, Житомирська, Київська, Черкаська, Кіровоградська, Вінницька області): В.Ющенко — 79 %, В.Янукович — 18%.

Південний (Запорізька, Херсонська, Миколаївська, Одеська області, АР Крим): В.Ющенко — 29 %, В.Янукович — 67%.

Східно-Центральний (Чернігівська, Сумська, Полтавська, Дніпропетровська області): В.Ющенко — 56 %, В.Янукович — 39%.

Східний (Харківська, Донецька, Луганська області): В.Ющенко — 13 %, В.Янукович — 84%.
Опитування провели Київський міжнародний інститут соціології та Український центр економічних і політичних досліджень ім. О. Разумкова , кожен за загальнонаціональною вибіркою. Оскільки результати кожної з компаній відрізнялися не більше, ніж на 1%, їх було зведено разом.

Опитування проводилося методом таємного анкетування, коли виборець власноруч заповнював невелику анкету і вкидав її у скриньку. Таким чином навіть інтерв’юер не бачив відповідей респондента. Консорціум вважає, що саме такий метод є максимально наближеним до процедури таємного голосування, що дозволило зробити дослідження об’єктивнішим через зменшення побоювань виборців брати участь в опитуванні і відповідати, за кого ж вони справді проголосували.

Проект Національний екзит-пол’2004 співфінансують Швейцарська Дирекція з питань розвитку та співробітництва, Королівське Посольство Норвегії в Україні, Програма демократичних грантів Посольства США в Україні, Канадське агентство міжнародного розвитку, Посольство Канади в Україні, Посольство Королівства Нідерландів в Україні, Посольство Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні, Шведське агентство з питань міжнародної співпраці та розвитку Sida, Королівське Посольство Данії в Україні, Фонд Чарльза Стюарта Мотта (США), Національний фонд підтримки демократії (США), Міжнародний фонд “Відродження” і Фонд “Євразія”.
XS
SM
MD
LG