Доступність посилання

ТОП новини

Опозиція в Одесі вважає, що “місцева влада провокує громадянський конфлікт”.


Петро Каландирець

Наметове містечко прихильників Ющенка в Одесі
2 грудня прес служба Одеської міської Ради поширила відкритий лист за підписом міського голови Руслана Боделана, у якому спростовує інформацію про заклики до створення так званого Новоросійського краю. Спростування пролунало у відповідь на ініціативу лідерів опозиційних сил регіону про збір підписів за відкликання Руслана Боделана з посади міського голови та вимоги порушення проти нього кримінальної справи.

У поширеному відкритому листі, що його підписав Одеський міський голова Руслан Боделан, йдеться про те, що місцева опозиція “необгрунтовано обвинувачує міську владу у зацікавленні створити так званий “Новоросійський край”, не передбачених законом воєнізованих формувань...”. Руслан Боделан наголошує, що міська влада і далі залишається “вірною принципам єдності України”.

Натомість, Одеський міський голова не згадав тут про власний виступ під час засідання Рад всіх рівнів Одеської області, на якому він пообіцяв нагадати прихильникам Ющенка “що таке Новоросійський край та Південноукраїнський робітничий клас”.

Одним з учасників автопробігу на підтримку Віктора Ющенка
Саме розпорядженням Одеського міського голови в Одесі були сформовані так звані “загони самооборони”, які нині фактично контролюють ситуацію не лише на Думській площі, але й у приміщенні міськвиконкому. Згадане розпорядження поширила прес служба міськради. Там йшлося і про заборону на підприємствах та в установах міста політичної агітації. Саме представники згаданих загонів не допускали на позачергову сесію міськради багатьох місцевих журналістів.

Громадська організація “Наш дім – Одеса” стала ініціатьором запланованого на 03 грудня пікетування Одеської обласної прокуратури. Учасники акції протесту, яка розпочнеться о 13.00, вимагатимуть порушити карну справу проти Одеського міського голови Руслана Боделана. Відповідне прохання до прокуратури вже передав депутат міськради Георгій Селянін.

Відставки Руслана Боделана вимагають і учасники наметового містечка в Одесі біля пам’ятника Дюку де Рішельє. Тут акція цілодобово триває вже другий день.

Заклики до створення так званого “Новоросійського краю” засудив і Голова всеукраїнської громадської організації “Демократична коаліція” Євген Акімович:

Голова Всеукраїнської організації "Демократична коаліція" Євген Акімович
“Сергій Гриневецький і Руслан Боделан виглядають переляканими. Вони знають про необхідність відповідати перед Законом і почали робити кроки у протилежному напрямку. Безумовно, заклики до розколу України дозволили виголошувати їхні хозяї у Києві – Янкович та Кучма. З власної волі вони б ніколи не насмілилися таке робити. Це люди минулого – безсоромного. І нова Україна, без сумніву, позбудеться таких чиновників”.

Координатор наметового містечка прихильників Віктора Ющенка, біля приміщення Одеської облдержадміністрації, Андрій Іщенко повідомив про те, що “минула ніч тут була досить напруженою” Андрій Іщенко:

“Тут залишаються лише мешканці наметового містечка. 1 грудня вночі сюди прийшли близько десяти молодиків у нетверезому стані, з біло-синіми прапорами. Вони споживали алкогольні напої, робили спробу спровокувати конфлікт. Міліція робила вигляд, що не помічає цих протиправних дій”.

Андрій Іщенко висловив вимогу до правоохоронних органів “робити все необхідне для забезпечнення правопорядку”.

Координатор наметового містечка Андрій Іщенко
І останнє. Депутат Одеської міськради Георгій Селянін поширив сьогодні звернення до мешканців міста. Він висловив стурбованість з приводу “спроб місцевої влади викликати, серед мешканців Одеси, недовіру до учасників акцій протесту, за допомогою постійного зникнення у помешканнях одеситів води, електроенергії, штучного підвищення цін. Жодних аварій немає. Світло вимикають, а працівники відповідальних за це структур, у темряві, поширюють синьо-білу агітацію. Чиновники, які відповідають за критично важливі ділянки роботи, йдуть у відпустку. 2 грудня, половину робочого дня, під приводом мінування будинку мерії, бездіяв міськвиконком”.

На думку Георгія Селяніна, “одеській владі необхідна атмосфера громадянського конфлікту. Саме цим пояснюється їхній вибір – або Янукович, або розпад країни”.
XS
SM
MD
LG