Доступність посилання

ТОП новини

Німецькі політики закидають Кучмі навмисне затягування часу і підтримують ідею повторного проведення другого туру президентських виборів.


Надія Кандиба

Німеччина, 2 грудня 2004 – Дискусія навколо пошуку шляхів виходу з політичної кризи в Україні не вщухає в Німеччині. Коментуючи прагнення українського президента до проведення цілком нових виборів, німецькі політики закинули Леонідові Кучмі навмисне затягування часу. Така заява пролунала від члена фракції ХДС/ХСС у Бундестазі, експерта з питань зовнішньої політики Фрідберта Пфлюґера.

На думку депутата Бундестаґу від Християнсько-демократичного союзу Фрідберта Пфлюґера, український державний лідер зараз свідомо тягне час замість того, аби працювати над швидким врегулюванням політичної кризи. Саме так в інтерв’ю газеті “Berliner Zeitung” Пфлюґер розцінив прагнення Леоніда Кучми провести нові вибори, а не переголосування другого туру, на чому наполягає опозиційний лідер Віктор Ющенко.

Ідею повтору другого туру ще раз підтримав міністр закордонних справ Німеччини Йошка Фішер. Про це він заявив у четвер після зустрічі зі своїми колегами з Естонії, Латвії та Литви. За словами Фішера, міністри закордонних справ цих балтійських країн теж дотримуються такої самої думки.

Тим часом у Європейському союзі дедалі більше політиків виступають за перетворення України на парламентську республіку. Після переговорів у Києві уповноважений ЄС із питань зовнішньої політики та політики безпеки Хав’єр Солана в розмові з кореспондентом німецької газети “Handelsblatt” висловив переконання, що Україна незабаром отримає нові державні структури, перетворившись із президентської на парламентську республіку.

Таку перспективу привітали і в Німеччині. Як зазначила в інтерв’ю радіостанції “DeutschlandRadio Berlin” голова українсько-німецької міжпарламентської групи, депутат Бундестаґу від соціал-демократів Єлена Гоффманн, “Я з самого початку дивилися на це позитивно. В Україні слід змінити Конституцію, оскільки зараз у руках президента зосереджена вся влада. Якщо внаслідок конституційних змін більше повноважень отримає парламент, то це означатиме демократизацію країни”, – сказала Гоффманн.

Водночас вона скритикувала політику Заходу, яку той раніше проводив відносно України. На думку Гоффманн, якби не масові народні протести, то Захід, вірогідно, врешті-решт змирився б із перебігом виборів в Україні.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG