Доступність посилання

ТОП новини

Референдум в Донецьку скоріше за все не відбудеться.


Сергій Гармаш

Донецьк, 13 грудня 2004 - На Донеччині скоріше за все не буде референдуму про федералізацію України, хоча Віктор Янукович визнав наявність проблеми розділу України на Схід та Захід.

Кінець минулого тижня в Донецьку був позначений двома подіями, одна – засідання координаційної ради Міжрегіональної спілки органів місцевого самоврядування у п’ятницю і друга – виступ на мітингу своїх прибічників Віктора Януковича та його участь у телемості на ТРК „Україна” в суботу. Обидві події можна назвати знаковими, оскільки показують тенденції політичного руху регіону.

Так Координаційна рада Міжрегіональної спілки, орган створений східними та південними областями на відомих зїздах в Северодонецьку та Харкові, рекомендувала обласним радам які входять до спілки, цитую „Тимчасово зняти питання про проведення місцевих опитувань з питань адміністративно-територіального устрою держави та місцевого самоврядування” – кінець цитати. Керівники областей мотивували це змінами в Конституцію, які розширюють права органів самоврядування.

Тож, референдум, призначений на Донеччині з питань федеративного устрою України скоріше за все не відбудеться.

Цікаво, що Віктор Янукович, який у п’ятницю вранці ще перебував в Донецьку, не брав участі у роботі Міжрегіональної спілки. Вдень він вилетів в Київ, де дав прес-конференцію, а в суботу знову повернувся в Донецьк. Тут він взяв участь у мітингу своїх прибічників. Треба відзначити, що, мабуть через вихідний день, але чисельність мітингуючи не перевищила 10 тисяч, що для Донецька, враховуючи особисту присутність кандидата, здається неприродно малою цифрою.

А от риторика кандидата у президенти не здивувала. „В нас з вами забрали перемогу, забрали незаконним способом. Ухваливши політичне рішення, Верховний суд розписався в тому, що в нас немає і не працюють закони в нашій країні. І немає Конституції і немає Гаранта Конституції, який зобов’язаний був захистити наші з вами права” – заявив Віктор Янукович. Кандидат у президенти закликав своїх прибічників: „ Нам необхідно як мінімум підтвердити результат голосування 21 листопада. Я вас дуже прошу, давайте ми це зробимо разом з вами, і покажемо , що ми сила. Прошу, дорогі громадяни України, не дайте себе принизити, не дайте себе продати і не дайте продати нашу країну” – сказав Віктор Янукович.

Про те що в разі не його перемоги, цитую „Україною будуть керувати не українці, а буде хтось за її межами, ті хто забезпечив перемогу” – цитата скінчилась, - Віктор Янукович казав і в перебігу телемосту на ТРУ Україна після мітингу.

Там же Віктор Янукович визнав наявність розподілу України на схід і захід, але висловив думку що це питання буде вирішене після виборів: „Я знаю, що люди вже втомились і на заході і на сході, від цього і ніхто не бажає собі зла, або своїм дітям ніхто не хоче ніякої війни. І таке завдання ми повинні ставити і шукати шляхи її рішення. В будь якому випадку я буду пропонувати політичним силам, які представляють ту сторону та своїм політичним силам сісти за стіл переговорів, обговорити це питання. Але я вважаю, що в будь якому випадку рішення цього питання, скоріше за все знайдеться після виборів”.

Також, Віктор Янукович, мабуть вперше, визнав наявність фальсифікацій з обох сторін, тобто не тільки з боку Ющенка, як він казав раніше. Цитую: „Звичайно, ми будемо посилати своїх представників у виборчі комісії на західну Україну, і будемо шукати способи щоб припинити фальсифікацію, яка була там і в першому і у другому турі. Ми знаємо, що нас дурили, включали у виборчі комісії начеб-то моїх людей, а насправді це були люди, які працювали на зворотній бік і була масова фальсифікація там також” – сказав Віктор Янукович.
XS
SM
MD
LG