Доступність посилання

ТОП новини

Івано-Франківськ може зилишитись без тепла.


Іван Костюк

Івано-Франківськ, 14 грудня 2004 - Обласний центр Прикарпаття може залишитися без тепла. Мешканці міста упродовж осені оплатили лише третину необхідних коштів за надані комунальні послуги. У результаті борги лише за газ уже перевищили два мільйони гривень. Газопостачальники заявляють: до котелень міста буде припинено постачання голубого палива.

Лише трохи вщухли політичні пристрасті, як на Прикарпатті на передньому плані знову постали комунальні проблеми. Особливо критична ситуація в місті Івано-Франківську. Загальні борги населення за комунальні послуги з початку нинішнього та за попередні роки перевищують 30 мільйонів гривень. Критичною ситуація є з оплатою за теплопостачання. Іванофранківці лише за листопад заборгували державному підприємству “Івано-Франківськ теплокомуненерго” понад 2 мільйони гривень. Відповідно комунальники є боржниками в державної компанії “Газ України”.

Газопостачальники поставили ультиматум: не будете платити – відключимо котельні. Водночас іванофранківці, як і чимало мешканців України, заявляють, що сподівалися на те, що для ліквідації комунальних боргів їм зарахують гроші, втрачені свого часу на ощадних книжках. Адже про це говорилося на Верховній Раді. Однак місцева влада чітко заявила, що невідомо, коли в державі буде розроблений механізм такої компенсації. А заяви з трибуни парламенту напередодні виборів можна сприймати як звичайний популізм. Загальний борг за теплопостачання в Івано-Франківську перевищив 17 мільйонів гривень. І якщо його не ліквідовувати, помешкання іванофранківців залишаться без тепла.

У результаті переговорів з державною компанією “Газ України” вдалося взяти своєрідну паузу на кілька тижнів, для того щоб коменсувати газопостачальникам бодай частину заборгованих коштів. Разом з тим комунальники за підтримки обласної держадміністрації звернулись до місцевих банківських структур за наданням кредиту. Такий кредит буде надано, і грошей, очевидно, вистачить до кінця січня. Але це, як заявила місцева влада, не означає, що боргові зобов”язання населення за надані комунальні послуги будуть якимось чином переглядатися. Платити за комунальні послуги необхідно всім. Якщо цього не робитимуть, продовжуватиметься відома в останні роки практика. Цілі будинки та окремі помешкання будуть відключатися від тепло- та газопостачання, а також подання електроенергії.
XS
SM
MD
LG