Доступність посилання

ТОП новини

Німецька преса про події в Україні: для фіналу не вистачає лише одного – свободи.


Надія Кандиба

Німеччина, 14 грудня 2004 – Події в Україні залишаються в центрі уваги німецьких газет. Тепер оглядачі порушують тему замаху на життя кандидата на посаду українського президента Віктора Ющенка, якого, як твердять віденські лікарі, посилаючись на результати експертизи, намагалися отруїти діоксинами.

Про місце, яке Україна та події в ній посіли нині в німецьких засобах масової інформації, свідчить той факт, що навіть бульварна газета „Bild“ дедалі частіше присвячує свої коментарі подіям навколо цієї колишньої радянської республіки. Оглядач цього найтиражнішого в Німеччині видання в своєму коментарі дорікає Берлінові, що той фактично ніяк не відреагував на шокуючі висновки віденських лікарів, які переконані, що Віктора Ющенка спробували отруїти.

“Чому з боку Німеччини не пролунало політичного обурення? Ніхто не стверджує, що Путін причетний до замаху. Але він усією своєю вагою підтримував проросійського кандидата Януковича. То чи можна Путіна називати чистим, як скло, демократом, як це зробив Ґергард Шредер?” – задається питанням газета „Bild“.

Інше німецьке видання, газета „Neue Presse“, переконана, що поставлений діагноз “із усією чіткістю продемонстрував, як українське керівництво поводиться з політичними конкурентами, якщо вони починають йому серйозно загрожувати”. При цьому, наголошує далі коментатор, приклад України вкотре засвідчив, які режими панують у більшості пострадянських країн.

“Владні еліти лише видають себе за демократів. У своєму серці вони залишаються авторитарними, ба навіть злочинними”, – переконана газета „Neue Presse“.

Видання „Volksstimme“ зауважує, що політичні зміни в Україні нагадують трилер, дія якого відбувається в усьому світі:

“В американському Лас-Веґасі в ім’я революції в себе на батьківщині виходить на ринг Віталій Кличко, прикрашений помаранчевою хустинкою. Тим часом віденські лікарі викривають замах, вчинений на опозиційного героя Віктора Ющенка, якого спробували отруїти. Супротивна сторона використовує все це для висування нових теорій про змову і стверджує, що демонстрантами начебто керують на Заході, а Україну хочуть продати Америці. (...) Протести допомогли здобути майже забутій світом Україні одну з головних ролей у сучасній історії. Для фіналу не вистачає лише одного – свободи”, – підсумовує газета „Volksstimme“.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG