Доступність посилання

ТОП новини

Україна – одна з тем німецько-російського саміту.


Надія Кандиба

Німеччина, 21 грудня 2004 - У вівnорок у Гамбурзі завершилися дводенні німецько-російські міжурядові консультації на найвищому рівні. Під час саміту сторони обговорили й українське питання. Це була вже 28 зустріч канцлера Німеччини Ґерхарда Шредера та президента Росії Володимира Путіна і перша після виникнення політичної кризи в Україні.

Останніми днями обом політикам, між якими панують товариські стосунки, довелося вислухати чимало закидів на свою адресу: Путіну – серед іншого за втручання в український виборчий процес, Шредеру – за його, як зауважують критики, вже занадто люб”язне ставлення до російського лідера.

“Складається враження, що німецький канцлер лише тоді чітко виступив проти маніпуляцій на виборах в Україні, а разом з тим і проти російського впливу на розвиток подій, коли ЄС вже однозначно взяв курс на підтримку демократичної опозиції в Києві”, - прокоментувала газета “Франкфуртер альґемайне цайтунг”. Отже, під час зустрічі в Гамбурзі сторонам довелося порушити і українське питання.

Подробиці бесіди поки що не повідомляються. Відомо тільки, що Путін та Шредер заявили про готовність визнати результати голосування, яке відбудеться 26 грудня. Після зустрічі Путін обмежився короткою заявою про те, що не бачить проблем, якщо президентом України стане Віктор Ющенко. "Він так само, як і Янукович, член діючої команди Кучми. Я не бачу тут якихось проблем", - сказав Путін у замку Ґотторф у Шлезвіґу, згадавши час, коли Ющенко був главою українського уряду.

Українське питання порушувалося також і під час зустрічі міністра закордонних справ Німеччини Йошки Фішера з його російським колегою Сергієм Лавровим. З огляду на Україну Фішер запевнив свого колегу, що ЄС не ставить під сумнів легітимні інтереси Росії. Більше того, за його словами, Україна могла б стати прикладом для розвитку стратегічного партнерства між Євросоюзом та Росією.

Тим часом заступник голови фракції соціал-демократів у Бундестазі Ґернот Ерлер відхилив критику на адресу канцлера Німеччини стосовно його занадто м”якої позиції відносно Росії. Він зауважив, що Шредер регулярно порушує під час розмов з Путіним малоприємні питання, але уникає “виступати публічно з повчальним тоном”. Як приклад Ерлер навів телефонні розмови між главою німецького уряду та російським державним лідером, під час яких вдалося переконати Путіна погодитися з проведенням в Україні повторного голосування.

“Досягти цього вдалося лише завдяки особистим стосункам між обома політиками”, - сказав заступник голови фракції СДПН у Бундестазі Ґернот Ерлер.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG