Доступність посилання

ТОП новини

I в Сербiї i Чорногорiї наприкiнцi року пiдбивають пiдсумки. Урядовцi говорять про значнi досягнення. Опозицiя стверджує, що ситуацiя погiршилася. Бiльшiсть громадян, згiдно з опитуваннями, розчарована i владою, i її опонентами.


Михайло Рамач

Белград, 30 грудня 2004 – Найпопулярнiшим полiтичним дiячем в Сербiї є президент Борис Тадич. Оскiльки його Демократична партiя перебуває в опозицiї, то не важко дiйти висновку, що бiльшiсть громадян невдоволена виконавчою владою, котру очолює Воїслав Коштуниця. Все-таки прем’єр та його команда говорять про великi успiхи. На перше мiсце вони кладуть полiтичну та економiчну стабiльнiсть. Щодо високого зовнiшньоторговельного дефiциту, то урядовцi кажуть, що вiн спричинений хибною полiтикою тих, хто керував Сербiєю в минулому.

Спiкер парламенту Предраґ Маркович iсторичним досягненням вважає ухвалення упродовж року 88 законiв. Лiдери правлячої коалiцiї заявляють, що найважливiшим завданням на наступний рiк буде пiдготовка та прийняття нової конституцiї.

Демократична опозицiя, очолювана президентом Тадичем, вимагає призначити надзвичайнi вибори. Ультранацiоналiстична опозицiя, котра має одну третину депутатiв, упевнена що вона здобуде нову перемогу. Правлячi та опозицiйнi сили спiльно виступають лише за збереження державного об’єднання з Чорногорiєю та за врегулювання справи Косова. Провiнцiя, на їхню думку, повинна залишитися у складi Сербiї.

В Чорногорiї найпопулярнiшою особою є прем’єр-мiнiстр Мило Дюканович. Вiн виступає за незалежнiсть республiки. На думку бiльшостi оглядачiв, анi Белград анi Подґориця не йтимуть на поступки й через це доля державного об’єднання невiдома.

Згiдно з опитуваннями громадської думки, люди не подiляють оптимiзму урядовцiв. До полiтики бiльшiсть ставиться байдуже, надзвичайнi вибори вважають непотрiбними, позитивних зрушень в економiцi не очiкують. Громадяни побоюються, що запровадження вiд 1 сiчня податку на додаткову вартiсть погiршить загальний низький рiвень життя.
XS
SM
MD
LG