Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко в Донецьку.


Сергій Гармаш

Донецьк, 30 грудня 2004 року - Юлія Тимошенко в середу прилетіла в Донецьк, щоб виступити в прямому ефірі телекомпанії „Україна”. Крім цього, співголова коаліції „Сила народу” мала й неофіційні зустрічі з представниками місцевою еліти.

Тимошенко чекали в Донецьку 28 грудня, втім вона відклала свій візит на день, щоб виступити на Майдані в Києві. В середу вона прилетіла чартерним рейсом, і вже в аеропорту її зустрічав Ринат Ахметов. Щоправда, в розмові з журналістами після ефіру Юлія Володимирівна уникала теми її зустрічі з донецьким олігархом, втім, все ж обмовилась: „ Я їхала в Донецьк. В Донецьку він користується великим авторитетом серед людей і те, що він зустрів..., дав можливість поспілкуватись через телебачення з людьми, і все, що було, – я вважаю, що це нормальний крок назустріч один одному”.

Більше години минуло з того моменту, як Тимошенко приземлилась в аеропорту і до того моменту, коли вона у супроводі охорони Ахметова з”явилась на ТРК. На пряме запитання кореспондента „Свободи”, чи мала вона зустрічі з місцевою елітою, пані Тимошенко відповіла ухильно: „Я зараз не хочу ніяких офіційних зустрічей. Я дуже вдячна, що мене зустріли в аеропорту, що мене супроводжували, що дали можливість виступити на ТРК „Україна”. Це і є перші кроки, які ми робимо назустріч один одному”.

Взагалі візит Тимошенко в Донецьк відбувся за ініціативою Ахметова, який в інтерв’ю своїй телекомпанії „Україна” запропонував журналістам запросити лідера БЮТ на ефір. Телекомпанія зробила це. Втім, не можна сказати, що журналісти в студії, підготовлений натовп на вулиці та запитання телеглядачів були дружелюбними. Складається враження, що цим ефіром господарі Донецька намагались підвищити свою вагу в можливих переговорах з новою владою, шляхом демонстрації начебто ненависті мешканців регіону до Ющенка й Тимошенко. Насправді ж, люди досить аполітичні і навіть ті близько сотні осіб, які в кадрі вигукували образливі для Тимошенко слова і скандували „Я-ну-ко-вич!”, коли камера на вулиці була вимкнена, вели себе досить спокійно.

В перебігу ефіру Юлія Тимошенко спростувала слова, що вона, начебто колись пропонувала відокремити Донбас колючим дротом чи загорнути бульдозером. Вона запропонувала показати ці кадри, якщо вони існують в природі. Але журналісти не змогли цього зробити.

Коментуючи після ефіру свої враження, Юлія Тимошенко сказала що не розчарована своїм візитом у Донецьк: „Я хочу сказати, що те, що ми сьогодні поговорили, надто, можливо, жорстко, але відверто, - це дуже важливо, бо якщо не буде таких розмов, український народ від цього багато втратить”.

Юлія Тимошенко заявила, що вона приїхала сама, без охорони, без великої команди. Втім, її супроводжував народний депутат Олександр Волков, який раніше в одному з інтерв’ю заявив, що бажає бачити Тимошенко на посаді прем’єра. За його словами, в разі згоди на це Ющенка, він проведе кандидатуру Тимошенко в парламенті. Можливо, така впевненість ґрунтується і на домовленостях з Ахметовим, який контролює фракцію „Регіони України”.
XS
SM
MD
LG