Доступність посилання

ТОП новини

В Угорщині оголошено траур за жертвами стихії в Південній Азії.


Василь Плоскіна

Угорщина, 6 січня 2005 – Угорщина, як і решта країн Євросоюзу, оголосила траур за жертвами катастрофи в Бенгальській затоці, де нещодавно від цунамі, викликаних землетрусом, загинуло приблизно 145 тис. осіб. Представник міністерства закордонних справ Угорщини сповістив, що це відомство досі не має жодних вісток про долю 11-ти угорських туристів.

У середу о дванадцятій годині дня на угорських офіційних установах приспустили державні прапори. На заклик Європейської комісії в Угорщині було проголошено траур за численними жертвами природної стихії в Південній Азії. 5 січня на головній площі Будапешта – майдані Ласла Кошута – в офіційній жалобній церемонії вшанування пам’яті загиблих від цунамі взяли участь президент Угорщини Ференц Мадл, прем’єр-міністр Ференц Дюрчань, спікер угорського парламенту, голова конституційного суду, інші чільні представники влади та іноземного дипломатичного корпусу. У країні в той час на три хвилини було припинено трансляцію різноманітних радіо- та телепрограм.

Між тим Віктор Полґар, прес-секретар міністерства закордонних справ Угорщини, повідомив, що це відомство не має достовірних даних про 11 угорських туристів, які відпочивали наприкінці минулого року в районі Бенгальської затоки. Всього ж там на момент стихії перебували у різдвяній відпустці понад 400 угорців. Багато з них повернулися на батьківщину чартерними рейсами на літаках угорської акціонерної авіакомпанії “МАЛЕВ”. За словами прес-секретаря, угорські дипломати досі розшукують 5-х угорських туристів у Таїланді і ще 6-х в інших державах південно-азійського регіону. Віктор Полґар не виключив, що ці угорці могли загинути внаслідок ударів морської стихії під час різдвяного відпочинку.

Тим часом ісламська громада в Угорщині (а це приблизно кілька тисяч осіб) оголосила про намір відправити гуманітарну допомогу на індонезійський острів Суматру, неподалік якого стався спустошливий дев’ятибальний землетрус, що викликав велетенські цунамі, які спричинилися до загибелі майже 150 тис. осіб.

Досі угорський уряд та тутешні харитативні організації в основному спрямовували гуманітарні вантажі до Таїланду та у Шрі-Ланку. Мусульмани Угорщини організують також поїздку групи 20-х лікарів у район стихійного лиха. А 23 січня ісламська громада Угорщини планує влаштувати у Будапешті великий благодійний концерт у палаці конгресів. Виручка від цього заходу буде переказана родинам загиблих індонезійців.
XS
SM
MD
LG