Доступність посилання

ТОП новини

Європейський парламент хоче бачити Україну в ЄС.


Мар’яна Драч

Прага, 13 січня 2005-го року - Європейський парламент закликає Європейську комісію дати чіткі перспективи інтеграції України. Євродепутати також пропонують розпочати з офіційним Києвом діалог про спрощення візового режиму та визнати Україну державою з ринковою економікою. Про це мовиться у резолюції, яку ухвалили в Страсбурзі у четвер.

Європейський парламент радить виконавчим структурам ЄС переглянути попередні плани співпраці з Україною, адже у Києві змінюється влада. Найбільше політику ЄС щодо України критикував віце-президент Європейського парламенту Яцек Сар''юш-Вольськи. Він виступав від імені найбільшої фракції - Європейської народної партії:

"Ми маємо врешті запропонувати перспективу членства для України. Це заохотить Україну продовжити і поглибити курс реформ. Це в наших найкращих інтересах, це в інтересах демократії у цілій Східній Європі". Європейська народна партія запросила Віктора Ющенка "якомога швидше" відвідати Європейський парламент. Таким чином вона хоче продемонструвати підтримку демократії і реформ в Україні. Європейські ліберальні демократи також за членство України в ЄС. Одна з представниць цієї групи порівняла Помаранчеву революцію з падінням Берлінсього муру. А депутат Елмар Брок, який очолює в Страсбурзі закордонний комітет, назвав нинішні програми співпраці ЄС з Україною "скромними крихтами."

Але у Європейській комісії стримано відреагували на такі зауваження. Говорить Єврокомісар Янеш Поточник:

"Питання вступу України до Європейського Союзу не є на порядку денному. Європейська політика сусідства відрізняється від членства. Але вона дозволить перейти до вищого рівня співпраці з Україною".

У грудні минулого року Рада ЄС ухвалила План дій, який розглядає Україну як одну з сусідок Євросоюзу, поруч з Молдовою, Ізраїлем, Йорданією, Тунісом та Марокко. Європейська комісія, яка розробляла програму співпраці з Україною ще з урядом Януковича, збирається представити цей документ у Києві цього місяця. Захищаючи таку політику ЄС, єврокомісар Янеш Поточник зазначив, що План дій дає можливість державам просуватися у відносинах з Брюсселем так далеко, як вони цього захочуть, і додав, що у випадку України Європейська комісія "готова піти далеко".

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG