Доступність посилання

ТОП новини

У місті Коломиї на Івано-Франківщині відкрили бізнес-інтернет-центр.


Іван Костюк

Івано-Франківськ, 20 січня 2005 року - Ще в 90-х роках минулого століття на Прикарпатті був відкритий один з двох у державі найбільших бізнес-центрів. Упродовж свого існування Івано-Франківський українсько-канадський бізнес-центр підтвердив свою ефективність.

З часом підготовка до відкриття аналогічних бізнес-центрів розпочалась і в районах області. Перший такий районний бізнес-центр відкрито в місті Коломиї за сприяння Агентства з міжнародного розвитку Сполучених Штатів Америки

Проект відкриття бізнес-інтернет-центрів здійснюється при фінансовій підтримці Агентства з міжнародного розвитку Сполучених Штатів Америки. Цей проект втілюється в тих містах України, де недостатньо розвинені телекомунікації.

Саме таким містом на Прикарпатті є густонаселена економічно перспективна Коломия. Основною метою діяльності бізнес-інтернет-центру є сприяння розвитку підприємств малого та середнього бізнесу. У бізнес-інтернет-центрі, який відкрився в Коломиї, надаватимуться юридичні, підприємницькі, тренінгові та інформаційні послуги для людей, які вже мають власний бізнес або ж прагнуть започаткувати власну справу.

Позитивним прикладом для роботи новоствореного бізнес-інтернет-центру в Коломиї є діяльність Українсько-канадського бізнес-центру в Івано-Франківську. Цей масштабний проект на сьогоднішній день охоплює десятки напрямків.

У ньому можна не лише отримати підтримку для започаткування власного бізнесу, але й навчитись фахово складати бізнес-плани, вивчити іноземні мови, отримати позику, дистанційно навчатися в провідних навчальних закладах Західної Європи, Канади та Сполучених Штатів Америки. Варто наголосити, що бізнес-інтернет-центр у Коломиї – це поки що поодиноке явище на Україні.

Такі районні бізнес-центри у державі діють лише одиниці. Хоча фахівці відзначають, що саме за ними перспектива щодо підтримки розвитку малого та середнього бізнесу, створення нових робочих місць. Керівниками та власниками бізнес-інтернет-центру в Коломиї є місцеві підприємці.

Заснували бізнес-центр працівники успішної місцевої будівельної компанії “Тетра Оніс”, яка створена в Коломиї ще в 1994 році і дотепер успішно співпрацює з іншими бізнес-структурами, неприбутковимим та міжнародними організаціями задля соціального та економічного розвитку реґіону.

Завдяки фінансовій допомозі Агентства з міжнародного розвитку Сполучених Штатів Америки Коломийський бізнес-центр обладнано насучаснішим комп”ютерним устаткуванням. Тут надаватимуться послуги з розвитку бізнесу, навчатимуть бухгалтерському обліку, менеджменту, маркетингу.

Також можна буде в будь-який момент скористатися безкоштовними послугами Інтернету, електронною поштою, навчитись працювати на персональному комп”ютері. Тут можна буде також здобути знання з поліграфії. Спершу послуги в бізнес-інтернет-центрі будуть безкоштовними.

Пізніше структура перейде на самоокупність. Бізнесмени, чиновники та представники громадських організацій на Прикарпатті наголошують, що відкриття бізнес-інтернет-центру в Коломиї – чимала подія для економічного та суспільного життя краю.
XS
SM
MD
LG